Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig po ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o die ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. D ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania należy się p ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem choleste ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. W ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki moż ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjętych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta strefowaDieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie późnymi porami także na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to spoko metoda straty zbędnych kilogramów

dieta jest super, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

Ja jestem na 8 dniu tej diety i szczerze jest fantastyczna, będę informowała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lata

No, ja dziś siódmy dzień. Całkiem nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

to rewelacyjna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest kapitalna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

stosowałam dawno temu he wiem że to jedyna taka dieta na świecie!!!Tagi : mariusz pudzianowski dieta , dieta na kawie , makaron razowy dieta , fenyloalanina dieta , menopauza dieta , dieta 1 dniowa oczyszczająca , dieta borelioza , dieta jogurtowa jadłospis , dieta strukturalna eliksiry , żółć w żołądku dieta , dieta a nerki , dieta a picie wody , dieta kopenhaska zalety , mięta dieta , dieta w schorzeniach trzustki , dieta peptydowa , dieta we wrzodach dwunastnicy , dieta z potasem , dieta podróż zagraniczna , beata sadowska dieta , zimowa dieta odchudzająca , dieta kulturystyczna przykłady , dieta a menopauza ,


dieta lekkostrawna dla psa   dieta 2800 kcal   dwudniowa dieta   ile wynosi dieta na delegacji   dieta proteinowa forum gazeta   dieta na zgubienie tłuszczu   fitness i dieta   pytanie na śniadanie dieta   dieta owsiana forum   tygodniowa dieta sportowca   dieta dukana a nerki   dieta na weekend   dieta delegacyjna   dieta oszczędzająca   dieta proteinowa brokuły   jaskra a dieta   dieta dukana faza naprzemienna   dieta kopenhaska jojo   dieta dla sumo   obiad dieta   dieta po pierwszym roku życia   hmb dieta   żylaki odbytu dieta   dieta w hashimoto   dieta wegetariańska dla młodzieży   dieta 1000 kalorii skuteczność   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt