Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwa ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów j ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele skł ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warz ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z og ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na pr ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Di ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta szpitalna


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii szczególnie późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby zrealizować prezentowany wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

zdumiewająca dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta jest kapitalna polecam :) jesli jesteś wytrwała

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 7 kg… jest bomba :D wreszcie coś co działa

Generalnie rzecz biorąc następną dieta z serii polecam wypróbować

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale nieco by się przydało czy ta dieta działa.

Ja jestem na 8 dniu tej diety i szczerze jest bombowa, będę informowała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

ludzie dieta jest fantastyczna stosuje i nawet głodna nie jestem

Następna dieta którą musze wnieść do ulubionej kolekcji.Tagi : wzjg dieta , dieta weight mana , dieta na mase białko , dieta winna , wysokokaloryczna dieta , grupa krwi arh+ a dieta odżywianie , dieta a kawa , super dieta na odchudzanie , dieta na talie osy , dieta w wrzodach żołądka , dukan dieta opinie , bezmleczna dieta matki karmiącej , dieta kopenhadzka jadłospis , dieta i bieganie , dieta dla autystyka , dieta przy dializie , dieta lekkostrawna jelita , dieta z punktami , kolka u niemowląt a dieta matki , dieta destrukcyjna , dieta śródziemnomorska piramida , rak nerki dieta , dieta 1 kg tygodniowo ,


dieta na mase 80   dieta w 3 dni   dieta kopenhaska-jadłospis   dieta 5-dniowa   szybka dieta 10 kg   zrastanie kości dieta   twoja dieta pl test   anemia dieta przepisy   dieta szybkie chudnięcie   opinie dieta proteinowa   dieta bezmleczna dla matki karmiącej   dieta w profilaktyce osteoporozy   zdrowa dieta na przytycie   dieta podczas karmienia   dieta bircher-bennera   dieta tancerza   dieta wątrobowa przepisy kulinarne   wiosenna dieta oczyszczająca   dieta na mięśnie brzucha   dieta duncana przepisy   dieta rodzinna   gillian mckeith dieta   demi moore dieta   dieta klimakterium   dieta wspomagająca zajście w ciążę   dieta dla tłustej cery   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt