Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Wa ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi nale ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki może być skute ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metod ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo sto ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilo ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta strażników wagi tabela punktówDieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko późnymi porami również na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik musimy dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się niepohamowanym atakom jedzenia i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę Aby osiągnąć tenże wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była rewelka efekty widoczne

Jestem wkurzona i załamana! Ta metoda nie działa!!!

Rozpoczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia pare zbędnych kilogramów

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie zdumiewająca

Podsumowując ta dieta jest najlepsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

Dieta jest odlotowa... wymiata!!! stosowa?am niedawno

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST EKSTRA !!!!!!!

Co wy tam możecie uważać o takich dietach jest fantastyczna, jestem zadowolona bo widzę efekty i to bardzo dobre.Tagi : dieta austria , dieta niemowlaka 9 miesięcy , dieta kukulskiej , dieta dla starszych , dieta keiry knightley , dieta 1000 kalorii przykłady , dieta bezjajeczna , dieta wysokobiałkowa dr , dieta bogata w sód , dieta przy rotawirusie , dieta pomarańczowa , kamień nerkowy dieta , sportowa dieta , dieta sok pomidorowy , dieta przy wrzodziejącym zapaleniu jelit , dieta drożdżyca , dieta dla leniuchów , zdrowie dieta refluks żołądka choroba refluksowa , dieta davida kirscha , grupa krwi b dieta , dieta wielka brytania , dieta na raka , dieta dla anorektyków ,


dieta zgodna z grupą krwi a przepisy   dieta delegacja zagraniczna   dieta niedoczynność tarczycy   dieta na trądzik jadłospis   dieta onz zasady   płynna dieta przepisy   dieta protal menu   dieta kopenhaska jak przyrządzić befsztyk   dieta abs pdf   dieta z grejfrutem   dieta zagraniczna rozliczenie   dieta lekkostrawna jadłospis   dieta kopenhaska-forum   dieta trzylatka   dieta twiggy   dieta bez mleka i jaj   dieta bezglutenowa odchudzająca   dieta wegetariańska plusy i minusy   dieta dla ludzi z chorą wątrobą   zwiększenie masy mięśniowej dieta   dieta na stawy   karmienie piersią dieta eliminacyjna   dieta dr jana kwaśniewskiego   dieta na niskie ciśnienie   dieta w trzecim trymestrze   dieta przy grzybicy jamy ustnej   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt