Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Wa ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi nale ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki może być skute ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metod ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo sto ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilo ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta strażników wagi tabela punktów


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo stosować jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się wielkim atakom jedzenia i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy Aby zrealizować tenże wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii szczególnie wieczorem także na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ciekawe jak dużo uda się schudnąć

dieta jest zajebista, można uzyskać niebywale ekstremalne efekty.

Dieta jest w dechę polecam :) jesli jesteś wytrwała

jest odlotowa ale, trzeba być wytrwałym ;p

stosowałam tą dietę i chcę przyznać że jak na tak rygorystyczne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć zaskakujące rezultaty

pragnę powiedzieć, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

No, ja dziś trzeci dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć fajna dieta.

byłam na tej diecie już raz i była rewelacyjna rezultaty widoczneTagi : dieta przy problemach z żołądkiem , dieta dla przyszłego taty , dieta strażników wagi forum , dieta olsztyn , dieta wyszczuplająca , dieta na uda i brzuch , dieta przy wrzodach na żołądku , prawidłowa dieta dziecka , dieta rak jelita grubego , dieta na szybki przyrost masy , dieta na wynos , dieta zapalenie jelita grubego , dieta 1000 kalorii dziennie , dieta 3000 kcal , dieta dukana faza druga , dieta przytyj , dieta hemoroidy , dieta u dziecka z biegunką , dieta na przyrost masy mięśniowej , dieta diamond , aminokwasy dieta , dieta na lamblie , dieta dukana sfd ,


dieta zgodna z grupą krwi a przepisy   dieta delegacja zagraniczna   dieta niedoczynność tarczycy   dieta na trądzik jadłospis   dieta onz zasady   płynna dieta przepisy   dieta protal menu   dieta kopenhaska jak przyrządzić befsztyk   dieta abs pdf   dieta z grejfrutem   dieta zagraniczna rozliczenie   dieta lekkostrawna jadłospis   dieta kopenhaska-forum   dieta trzylatka   dieta twiggy   dieta bez mleka i jaj   dieta bezglutenowa odchudzająca   dieta wegetariańska plusy i minusy   dieta dla ludzi z chorą wątrobą   zwiększenie masy mięśniowej dieta   dieta na stawy   karmienie piersią dieta eliminacyjna   dieta dr jana kwaśniewskiego   dieta na niskie ciśnienie   dieta w trzecim trymestrze   dieta przy grzybicy jamy ustnej   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt