Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30 ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na li ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik należy dokładnie przestrzegać jej jadło ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powin ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywi ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odc ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydować się jaki będzi ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością c ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii należała by także zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy sm


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się ogromnym napadom jedzenia i tycia. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość stracić osiągnąć założony wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

spoko dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

lubie takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie odlotowa

naprawdę bardzo dobra, dieta

Co wy tam myślicie o tego typu dietach jest cudowna, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to bardzo dobre.

byłam na tej diecie już raz i była rewelacyjna efekty widoczne

to spektakularna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest bardzo dobra mój mąż zrobił sobie taką dietę.

bardzo mnie interesują opinie na temat tej metody straty wagi, mam ja w planachTagi : dieta w pierwszym trymestrze ciąży , dieta dr pierre dukan , dieta alkalizująca , dieta bez pieczywa , dieta doktora atkinsa , dieta dukana grupa wsparcia , dieta bmi , dieta na żołądek , dieta wrzody żołądka , dieta 1000 kalorii książka , dieta a prostata , dieta śródziemnomorska , holandia dieta , nefropatia iga dieta , dieta dukana przepisy faza 2 , dieta po usunięciu macicy , dieta proteinowa witaminy , dieta 10 kilo mniej , dieta dla husky , dieta w wirusowym zapaleniu wątroby , dieta snu , zdrowe plemniki dieta , dieta delegacje służbowe ,


forum dieta proteinowa   dieta będzińskiej   dieta 100 kalorii forum   dieta a trądzik   dieta harwardzka   dieta mączna   dieta kopenhaska przepis   dieta koszty   dieta warzywna dr dąbrowskiej   niedowaga dieta   dieta przedsiębiorcy   dieta masowa   dieta kamica woreczka żółciowego   dieta przy otłuszczonej wątrobie   dieta dr. perricone   dieta zero tłuszczu   dieta lutz   dieta na wyrzezbienie miesni   dieta dr. searsa   dieta zrównoważona na czym polega   dieta na odchudzanie sie   dieta przy osteopenii   kopenhaska dieta opinie   dieta po wymiotach i biegunce   podwyższony cholesterol dieta   dieta prozdrowotna   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt