Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitu ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jes ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością c ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób starty ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zada ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział po ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość spożywanych kalorii powinna również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy wysokim cukrze


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem również na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Musimy przyjąć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Całościowo rzecz biorąc następną metoda odchudzania z serii warto wypróbować

supcio pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Co wy tam możecie uważać o tego typu dietach jest spoko, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to niezwykłe.

zaczynam od środy, to już zdecydowane!!!!!!!

Ja jestem na 8 dniu tej diety i szczerze jest godna uwagi, będę informowała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST BOMBOWA !!!!!!!

świetna dieta, stosowalam mnóstwo zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

naprawdę super, dietaTagi : dieta z karkówką , podwyższony cholesterol dieta , dieta prawidłowa , dieta białkowa 5 dni , dieta kopenhaska jak przygotować szpinak , dieta zawierająca błonnik , hipoglikemia reaktywna dieta , dieta dla nastoltki , dieta na łysienie , dieta maltańczyka , dieta holandia 2009 , 3 minuty dieta , ananasowa dieta , dieta kalkulatory , dieta budwig jadłospis , dieta w autyzmie , dieta dukan przepisy , dieta 5 factor , dobra i skuteczna dieta , dieta na nasienie , dieta turbo ws.pdf , dieta życia , dieta doktor dąbrowskiej ,


dieta a prolaktyna   dieta mózgu   dieta na wyrostek   dieta kopenhaska+forum   dieta łosoś   dieta z książki nie potrafię schudnąć   dieta a grupa krwi o   dializa a dieta   dieta w azs   paluszki krabowe dieta   brh+ dieta   dieta kapuściana w kapsułkach   lee priest dieta   biała dieta po wybielaniu zębów   dieta nie łączyć   dieta w profilaktyce osteoporozy   dieta facet   dieta wysokobiałkowa książka   dieta dla karmiących piersią   yorkshire terrier dieta   dieta gittleman   mufa dieta   dieta proteinowa placki   salmonella dieta   dieta bośniacka   dieta na 9 dni   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt