Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy si ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzi ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym j ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna t ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik musimy szczegółowo ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podział ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża lic ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zb ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta rozpiskaDieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Trzeba zadecydować że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż efekty mają prawo być zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

ja zaczęłam od dziś. jest kapitalna oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest w dechę naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

dieta jest cudowna, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

wypas pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest rewelacyjna chociaż trochę podjadałam :P

W mojej opinii ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

No, ja dziś czwarty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć dobra dieta.Tagi : amd dieta , dieta 1200 kal , dieta za podróż służbową 2010 , dieta a grupa krwi b , dieta a nerwica , wrzody na żołądku dieta , dieta optymalna bielactwo , dieta redukcyjna 1200 kcal , dieta dla starszych ludzi , dieta ig przepisy , dieta w szpitalu , grupa krwi dieta a , dieta 1000 kalorii ile można schudnąć , 0rh+ dieta , dieta na przybranie masy , dieta przy rzucaniu palenia , dieta stefana margity , dieta dla nastoltki , dieta na serce , kreatyna dieta , łojotok a dieta , dieta daniela konstancin , dieta w kolce wątrobowej ,


dieta ostatniej szansy   dieta na biceps   dieta białkowa dukana   dieta przed laparoskopią   dieta przy grupie krwi a   aniaodchudzanieblog.pl dieta   dieta proteinowa doktor dukan   zupa prezydencka dieta   szybka dieta tygodniowa   dieta dziecka 10 miesięcy   dieta test darmowy   dziwna dieta   ile trwa dieta   dieta na przemianę materii opracowana przez rządowy szpital w kopenhadze   dieta dla tarczycowców   dieta sport   sumo dieta   dieta przy złym cholesterolu   gotowa dieta odchudzająca   dieta przy stanie zapalnym żołądka   dieta sb   dieta turbo za darmo   dieta 3000   dobra dieta na siłe   dieta uboga w białko   uma thurman dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt