Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłusz ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów je ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księ ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig pow ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania na ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wie ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójgli ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzi ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział je ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjmowanych kalorii powinna by również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta antygrzybiczaDieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Musimy zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę stracić osiągnąć tenże wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

jest kapitalna ale, trzeba być wytrwałym ;p

Dieta jest kapitalna... po prostu rewelacja!!! próbowa?em niedawno

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie doskonała

Jestem wkurzona i załamana! Ta metoda nie działa!!!

wykonałam tą dietę i muszę przyznać że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać niebywale wyniki

Zasadniczo rzecz podsumowując następną dieta z serii polecam zastosować

maniacy dieta jest bardzo dobra stosuje i nawet głodna nie jestem

zajebistaTagi : dieta krążeniowa , dieta z grupą krwi ab , dieta na mase dla chudych , dieta po grypie , dieta 100 kcal opinie , dieta zupy , dieta w sanatorium , dieta płynna wzmocniona , dieta wysokokaloryczna dla dziecka , dieta niemowlaka karmionego sztucznie , dieta anny wintour , dieta na odbudowę chrząstki stawowej , dieta proteinowa łosoś , dieta grupa krwi przepisy , dieta książka , dieta dla młodej dziewczyny , biała herbata dieta , dieta jajeczna efekty , dieta na zawołanie , dieta metaboliczna test , dieta bernardyna , dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym , dieta sushi ,


dieta przy rolleticu   dieta jabłkowo ryżowa   dieta jojo   dieta w hiperlipidemii   kuskus dieta   jaka dieta przy mononukleozie   dieta 100 kalorii przepisy   dieta na mase tania   02 dieta keri glassman   rodzynki dieta   dieta proteinowa jogurty   dieta bezglutenowa sklep   weganizm dieta   dieta arbuzowa   zespół policystycznych jajników dieta   bardzo dobra dieta   potas magnez dieta   dieta delegacyjna   dieta a zdrowe serce   dieta 6 kg   dieta bezpieczna   grupa krwi b dieta   dieta 7 dni   piernik dieta dukana   dieta metaboliczna test   dieta nabiałowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt