Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podzia ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać ja ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zby ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, p ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mie ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym po ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ist ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie szc ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zapre ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba spożywanych kalorii należała by również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta sałatowa


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się wielkim atakom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość stracić osiągnąć prezentowany wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały wynik mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

muszę przyznać, że ta dieta działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Ta dieta jest cudownie ułożona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

metoda jest ekstra, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

jest bardzo dobra lecz, trzeba być wytrwałym ;p

Zasadniczo sprawę biorąc kolejna metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

ja wypróbowałam tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest fantastyczna chociaż trochę podjadałam :P

ja zaczęłam od dziś. jest bomba oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

To w dechę metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.Tagi : dieta i odchudzanie , dieta z grupą krwi b , dieta shakiry , dieta dla fitnesek , dieta 8 latka , turbo dieta opinie , dieta mż-wr , dieta z jogurtem naturalnym , dieta optymalna kwaśniewskiego , dieta bez wyrzeczeń dariusz gnatowski , dieta i słodycze , łojotokowe zapalenie skóry głowy dieta , dieta proteinowa dr. dukana , dieta hormonalna , dieta janusa , dieta adama małysza , dieta budwig przepisy , dieta na mase ile kalorii , dieta umiarkowana , weider dieta , dieta w 5 dni , dieta turbo do pobrania , dieta ćwiczenia na brzuch ,


dieta adama małysza   dieta a menopauza   dieta dr janusa   gwen stefani dieta   dieta na mase dla mezczyzn   dieta nadżerka żołądka   dieta rozdzielna śniadanie   dorota zawadzka jaka dieta   dieta dukana iii etap   dieta ryby morskie   najlepsza dieta na przyrost masy   dieta trening siłowy   dieta w zatruciu pokarmowym   dieta w jodze   mango dieta   dieta rozdzielna forum   normalna dieta   dieta niskokaloryczna przepisy   dieta z azs   dieta gacy lublin   dieta warzywno-owocowa przepisy   dieta nutritional journey   dieta dla pięknych włosów   siłownia dieta   dieta warzywna i owocowa   dieta dr budwig oleofarm   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt