Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księży ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt musimy dokładnie przestr ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, m ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w z ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób odchu ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta rozluźniająca stolecDieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik należy szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę zrzucić zrealizować założony wynik należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego ozdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Musimy przyjąć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ciekawi mnie ile uda się schudnąć

Zaczynam mam zamiar wytrwać do końca bo mam co zrzucenia pare kilo

Hej. Dzisiaj już 7 dzień jest kapitalna działa bez problemu

Dieta jest bardzo dobra... wymiata!!! stosowa?em niedawno

No, ja dziś piaty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć fajna dieta.

to fenomenalna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest kapitalna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

naprawdę klawa, dieta

stosowałam dawno temu he uważam że to jedyna taka dieta na świecie!!!Tagi : dieta kopenhaska a karmienie piersią , dieta na hemoroidy , karmienie piersia a dieta bezmleczna , dieta na pobudzenie , dieta zapalenie żołądka , dieta na zwiększenie masy , dieta 10 dni , gotowa dieta na mase miesniowa , twoja dieta kopenhaska , dieta protal fazy , dieta z serkiem topionym , dieta 200 kcal dziennie , dieta białkowa , dieta na mase 90 , dieta na krążenie , figura gruszki dieta , dieta uboga w fosforany , dobra tania dieta , dieta na plaski brzuch i uda , dieta warzywno-owocowa , dieta dwutygodniowa , dieta dla diabetyka , dieta przy wrzodach ,


dieta bez fosforu   szympans dieta   dieta punktowa tabela   dieta kopenhaska plan posiłków   dieta psa   dieta niskosodowa przepisy   dieta na 3500 kcal   dieta kwota 2009   dieta 500 kal   diabetycy dieta   dieta na mase i rzezbe   dieta przy udarze mózgu   dieta polaków   dieta na zawołanie download   kiedy przysługuje dieta w podróży służbowej   dieta sb 1 faza   dieta u dzieci z biegunką   dieta zupy   rudi schubert dieta   dieta na zrzucenie wagi   dieta maja błaszczyszyn   efektowna dieta   dieta z kopenhagi   dieta wysokobiałkowa opinie   dieta dla osób z refluksem   problemy z jelitami dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt