Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metod ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istot ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budw ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany spos ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżyc ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym p ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę spożywanych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta anji rubik


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby osiągnąć założony cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Generalnie rzecz biorąc kolejna dieta z serii polecam wypróbować

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest rewelacyjna, będę informowała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to doskonała metoda straty zbędnych kilogramów

Dieta jest klawa... wymiata!!! próbowa?em niedawno

bardzo dobra dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

jest cudowna ale, trzeba być wytrwałym ;p

zdumiewająca dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

gites pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zleTagi : dieta noworoczna , dieta lekkostrawna u dziecka , dieta siostry hildegardy , dieta a praca , dieta empik , dieta przy ćwiczeniach brzucha , dieta padaczka , pamelo dieta , dieta saba , dieta białkowa a nerki , dieta przy nadkwaśności żołądka , dieta na ładne paznokcie , dieta praniczna , dieta za podróż służbową w 2009 r , dieta mórz południowych przepisy , dieta po żółtaczce , dieta po resekcji jelita grubego , dieta przykład , dieta a skaza białkowa , dieta dukana utrwalanie , dieta mięsna bezcukrowa , dieta po 50 tce , dieta reumatyzm ,


dieta pszenica   dieta a piwo   grupy krwi dieta   dieta kowalskiego   dieta proteinowa przepisy i faza   dieta oli kwaśniewskiej   łatwa dieta niełączenia   kalkulator dieta zagraniczna   dieta radnego gminy   dieta nabiał   dieta krajowa stawki   dieta dla dziewczyn   dieta proteinowa wikipedia   dieta dziecka   www dieta   dieta dla żołądkowców   badanie kału dieta   jelito drażliwe dieta   dieta kopenhaska ryba   dieta ketogeniczna jadłospis   dieta dla prezesa   dieta dla 16 latki   przepisy dieta proteinowa   jaka dieta po kopenhaskiej   dieta we wrzodach dwunastnicy   dieta przy nietolerancji laktozy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt