Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metod ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istot ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budw ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany spos ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżyc ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym p ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę spożywanych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta anji rubikDieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość Aby zrealizować prezentowany cel należy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego ozdrowienia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt mamy zadanie dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwalać sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

bomba dieta, stosowalam bardzo dużo zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

bardzo mnie interesują wrażenia na temat tej diety, mam ja w planach

rozpoczynam od poniedziałku, to już zaplanowane!!!!!!!

przechodziłem tą dietę jest rewelacyjna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

naprawdę doskonała, dieta

Pomóżcie jest skuteczna.

Co wy tam wiecie o tego typu dietach jest super, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to niesamowite.

maniacy dieta jest zajebista stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : zespół wrażliwego jelita dieta , dieta dla karmiących , dieta w anemii z niedoboru żelaza , skaza moczanowa dieta , dieta kwota 2009 , dieta na mase 77 kg , zbilansowana dieta wegetariańska , grupy krwi i dieta , dieta dla uczulonych na nikiel , dieta dukana a sport , 0 rh minus dieta , ile trwa dieta proteinowa , dieta bokserska , dieta zgodna z grupą krwi przepisy , dieta w żółtaczce , trening na siłe dieta , dieta w stresie , dieta a wiek , skuteczna dieta odchudzająca , dieta kopenhaska jadłospis , dieta w nowotworze jelita grubego , dieta na przytycie zasady , dieta a zdrowe serce ,


dieta pszenica   dieta a piwo   grupy krwi dieta   dieta kowalskiego   dieta proteinowa przepisy i faza   dieta oli kwaśniewskiej   łatwa dieta niełączenia   kalkulator dieta zagraniczna   dieta radnego gminy   dieta nabiał   dieta krajowa stawki   dieta dla dziewczyn   dieta proteinowa wikipedia   dieta dziecka   www dieta   dieta dla żołądkowców   badanie kału dieta   jelito drażliwe dieta   dieta kopenhaska ryba   dieta ketogeniczna jadłospis   dieta dla prezesa   dieta dla 16 latki   przepisy dieta proteinowa   jaka dieta po kopenhaskiej   dieta we wrzodach dwunastnicy   dieta przy nietolerancji laktozy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt