Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinn ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik należy dokładnie przestrz ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowan ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bog ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholestero ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulione ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przyspieszająca metabolizm


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Trzeba przyjąć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na łagodniejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest spoko chociaż trochę podjadałam :P

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 4 kg… jest klawa :D wreszcie coś co działa

wypasik pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

moim zdaniem jest to w dechę dieta

bardzo dobra dieta, stosowalam wiele zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

w dechę dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta jest super polecam :) jesli jesteś wytrwałaTagi : rozpisana dieta na mase , dieta po kamicy żółciowej , dieta drażliwe jelito , dieta śródziemnomorska wady i zalety , dieta dla trądzikowców , dieta dobra na cerę , dieta kisielowa , dieta bogata w żelazo dla dziecka , stomia jelita grubego dieta , dieta przy złamaniach , dieta rybna , dieta poudarowa , dieta garściowa efekty , menu dieta south beach , dieta bez wyrzeczeń , dieta na owocach , dieta w zapaleniu pęcherzyka żółciowego , dieta lotników amerykańskich , dieta zęby , dieta makrobiotyczna przepisy , dieta wysokobiałkowa przepis , dieta z dodatnim bilansem kalorycznym , dieta przy prostacie ,


dieta warzywno owocowa dr dąbrowskiej   dieta na niedobór żelaza   harley pasternak dieta   dieta kwadransowych grubasów   bananowa dieta   dieta umysł   dieta proteinowa dukan książka   dieta dla osoby cwiczacej   dieta gillian mckeith   dieta optymalna cukrzyca   pomelo a dieta   dieta ławnika   poprawa wzroku dieta   dieta wątrobowa przy cholestazie   szybka i skuteczna dieta bez efektu jojo   dieta w sporcie i odnowie biologicznej   hiperurykemia dieta   dieta a torbiele   dieta biznesmena   dieta maturzysty   dieta zupa kapuściana   dieta koszty podróży   dieta strong man   dieta 5 czynników   grupa krwi arh+ a dieta witam   dieta mayo   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt