Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt mamy zadanie dokładnie stos ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym po ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty w ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi należy się p ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym j ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pos ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie miarę przyjmowanych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ubogoresztkowa


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się ogromnym napadom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować tenże wynik musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest odlotowa chociaż trochę podjadałam :P

Dieta jest super polecam :) jesli jesteś wytrwała

Ogólnie sprawę sumując następną metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

Ja jestem na 12 dniu tej diety i szczerze jest zajebista, będę pisała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest zdumiewająca naprawdę chce zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

czy ta dieta jest skuteczna.

dieta jest super, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

Dieta przypadła mi do gustu bardzo fajna chyba najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!Tagi : dieta psa po parwowirozie , dieta przy rolleticu , dieta najskuteczniejsza , dieta imbirowa , dieta zgodna z grupą krwi książka , zdrowa dieta dla nastolatków , dieta na zły cholesterol , dieta w danii , wiosenna dieta oczyszczająca , dieta 1000 kalorii dziennie , www dieta kopenhaska pl , dieta węglowodanowa przepisy , dieta w refluksie żółciowym , dieta kopenhadzka-jadłospis , dieta przelicznik kalorii , dieta 20 kg mniej , metanabol a dieta , www.mularczyk dieta , dieta ultra slim , dieta niskobiałkowa dla psa , dieta przy odchudzaniu , dieta prezydencka forum , dieta zgodna z grupą krwi jadłospis ,


niski indeks glikemiczny dieta   dieta grupy krwi arh+   dieta na trzustkę i wątrobę   dla kogo dieta dukana   nadżerki dieta   dieta niemowląt banan   dieta na życzenie   dieta tysiąc kalorii przepisy   dieta aby przytyć   dieta dla gruszek   dieta żołądkowo jelitowa   jadalne ryby morskie dieta   dieta bez owoców   dieta dla strzelca   dieta po niedrożności jelit   zbilansowana dieta masowa   dieta 1400   dieta dla siłacza   anemia w ciąży dieta   dąbrowska dieta   dieta po łacinie   dieta pełnowartościowa definicja   dieta na 2300 kcal   dieta optymalna kalkulator   dieta na otyłość brzuszną   dieta mayo z usa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt