Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt mamy zadanie dokładnie stos ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym po ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty w ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi należy się p ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym j ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pos ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie miarę przyjmowanych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ubogoresztkowaDieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem oraz na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt mamy zadanie szczegółowo stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę stracić osiągnąć prezentowany cel mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam tą dietę jest świetna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

byłam na tej diecie już raz i była superowska rezultaty widoczne

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ZDUMIEWAJĄCA !!!!!!!

bomba dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Ta dieta jest super dopracowana. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

Ja tak naprawdę nie chcę wiele zrzucić, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i stwierdzam że jest doskonała chociaż trochę podjadałam :P

superTagi : zdrowa dieta po angielsku , hemoglobina dieta , dieta kopenhaska palenie , dieta antyzaparciowa , dieta onz zasady , dur brzuszny dieta , dieta przyszłej mamy , biała dieta po wybielaniu , najlepsza dieta dla mnie , dieta zapobiegająca cukrzycy , dieta na 2000 kcal , przepisy i faza dieta dukana , dieta dobra na wątrobę , dieta gacy forum , jaka dieta dla faceta , dieta po przepuklinie , dieta wysokobiałkowa zalety i wady , biegunka u niemowląt dieta , dieta dla 6 latka , dieta dwudziestolatki , dieta a nadgodziny , dieta jajecznica , dieta rak wątroby ,


niski indeks glikemiczny dieta   dieta grupy krwi arh+   dieta na trzustkę i wątrobę   dla kogo dieta dukana   nadżerki dieta   dieta niemowląt banan   dieta na życzenie   dieta tysiąc kalorii przepisy   dieta aby przytyć   dieta dla gruszek   dieta żołądkowo jelitowa   jadalne ryby morskie dieta   dieta bez owoców   dieta dla strzelca   dieta po niedrożności jelit   zbilansowana dieta masowa   dieta 1400   dieta dla siłacza   anemia w ciąży dieta   dąbrowska dieta   dieta po łacinie   dieta pełnowartościowa definicja   dieta na 2300 kcal   dieta optymalna kalkulator   dieta na otyłość brzuszną   dieta mayo z usa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt