Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięk ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże spos ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Die ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym p ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przest ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba spożywanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ubogoresztkowa przepisy


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić zrealizować prezentowany wynik musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Co wy tam myślicie o takich dietach jest super, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to bardzo dobre.

Następna dieta którą musze wnieść do ulubionej kolekcji.

Dieta jest bardzo dobra polecam :) jesli jesteś wytrwała

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to spoko metoda straty zbędnych kilogramów

Pozdrawiam, ja także wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

Dość niezła dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

jest świetna tylko, trzeba być wytrwałym ;p

maniacy dieta jest fantastyczna stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : dieta amstafa , dieta na jeden dzień , dieta delegacyjna , rak nerki dieta , dieta proteinowa spadek wagi , dieta zajście w ciążę , dieta na regeneracje wątroby , sprawdzona i skuteczna dieta , trening na rzezbe dieta , dieta wrzody żołądka i dwunastnicy , suwaki dieta , dieta studio zdrowia , dieta przy nadczynności tarczycy , makaron al dente dieta , dieta niełączenia przykładowy jadłospis , dieta liczenie punktów , dobra dieta na płaski brzuch , dieta rygorystyczna , dieta bośniacka , dieta smaczne dopasowanie , super dieta cud , dieta proteinowa jak stosować , dieta króli ,


dieta kisielowa   dieta niskowęglowodanowa i niskotłuszczowa   dobra i szybka dieta   kolarstwo dieta   dieta na zbyt wysoki cholesterol   małopłytkowość a dieta   płynna dieta   dieta thermacuts   dieta w złamaniach   dieta kopenhaska wikipedia   dieta po kamieniach   dieta po zabiegu wyrostka robaczkowego   dieta dr dąbrowskiej jadłospis   dieta przy przeziębieniu   selen dieta   dieta na kości   dieta kukurydziana   dieta przy marskości   dieta low carb jadłospis   dr dukan dieta przepisy   dieta 2 kg w tydzień   fosforany dieta   dieta indiańska   dobra dieta odchudzająca forum   dieta przy podwyższonym poziomie bilirubiny   dieta easy diet   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt