Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogro ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zb ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy p ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym pozio ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzi ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr B ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjętych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta w zapaleniu dwunastnicy


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić osiągnąć tenże wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Nie jest łatwo ale zrzuciłam juz 4kilo oby tak dalej, a dieta doskonała, polecam!!!

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

No, ja dziś szósty dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

stosowałam tą dietę jest kapitalna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

Hej. Dzisiaj już 5 dzień jest bardzo dobra działa bez problemu

dziś jest trzeci dzień diety, nawet ciężko, na razie nie widzę znaczących zmian

bardzo dobra dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

koleżanki zrzuciałam 5kg po tygodniu bombowa dieta. PolecamTagi : dieta przy rozwolnieniu , dieta francuska jadlospis , dieta przy inr , dieta dla zdrowej skory , dieta słodyczowa , dieta 2 dni , dieta białkowa masa , dieta karkówka , prawidłowa dieta człowieka , dieta dająca energię , tabletki dieta kapuściana , dieta mnichów tybetańskich , dieta dla leniwych , dieta odchudzająca skuteczna , dieta hypoalergiczna przepisy , dieta przy nadczynności tarczycy , dieta margaret , ile wynosi dieta kierowcy , dieta nowotwór jelita grubego , dieta na torbiele , usuwanie toksyn z organizmu dieta , dieta na zakwaszony organizm , super dieta na mase ,


dieta dla brh+   dieta wątroba przepisy   bilirubina dieta   dieta o rh+   dieta a karmienie piersią   dieta przy problemach z cerą   dieta jagody acai   dieta bez nabiału   dieta w siedem dni   dieta w drugim trymestrze   dieta jednodniowa oczyszczająca   dieta ania mucha   szybka dieta jadłospis   pies dieta wątrobowa   dieta dla figury klepsydry   dyspepsja dieta   grupa krwi brh+ dieta   dieta bezglutenowa niemowląt   dieta w zespole gilberta   dieta metabolic balance   dieta bezwęglowodanowa przepisy   dieta do domu kraków   dieta 16 latki   dieta płynna wzmocniona   dieta purynowa   dieta mariusza pudzianowskiego   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt