Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulio ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składni ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu liczby ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholestero ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki będzie ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Waż ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny efekt mamy zadanie dokładnie stoso ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta tybetańska


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności późnymi porami oraz na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy chęć, jednakże musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować założony wynik należy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

byłam na tej diecie już raz i była rewelka rezultaty widoczne

Generalnie sprawę sumując następną dieta z serii polecam zastosować

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 6 kg… jest super :D wreszcie coś co działa

super metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta jest super... wymiata!!! stosowa?am niedawno

Moim zdaniem ta dieta jest najlepsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

stosowałam dawno temu he według mnie to najnajlepsza dieta na świecie!!!Tagi : zupa pomidorowa dieta , 3 minutowa dieta forum , slimming world dieta , dieta kaloryfer , dieta z siemieniem lnianym , wrzody żołądka i dieta , dieta olimp , małgorzata foremniak dieta , dieta na jelito , świnki morskie dieta , dieta na kondycje , dieta kasza , otręby dieta proteinowa , dieta proteinowa jakie efekty , dieta dukana 1 faza przepisy , dieta 14 tygodniowa , dieta dr.ewy dąbrowskiej , dieta w raku żołądka , dieta zróżnicowana , dieta mż , dieta dwunastnica , dieta fibromialgia , bardzo skuteczna dieta ,


sałatki przepisy dieta   dieta 15 kg mniej   dieta kraków   dieta ustawowa 2009   dieta w sporcie wyczynowym   dieta w kamicy nerkowej   jaka dieta na spalanie tłuszczu   dieta bogatobiałkowa   dieta wino   dieta grecka   dieta po diecie kopenhaskiej   dieta budwig jadłospis   dieta idealna   nadkwaśność dieta   dieta kwota   dieta tygodniowe   dieta zone opinie   dieta pomarańcze   dieta bogatoresztkowa   zbilansowana dieta redukcyjna odżywianie   dieta shake   dieta doktora pierre dukan   zdrowa i skuteczna dieta   dieta gersona film   nadżerka w żołądku dieta   dieta w żylakach   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt