Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potr ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby k ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele składnik ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma t ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity efekt mamy zadanie szczegółowo sto ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bul ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozd ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta tłuszczowa przepisyDieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyleczenia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Musimy przyjąć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę zrzucić osiągnąć założony wynik musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ja zaczęłam od dziś. jest klawa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

stosowałam tą dietę i pragnę przyznać że jak na tak rygorystyczne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać niebywale wyniki

dieta jest cudowna, można uzyskać niebywale ekstremalne efekty.

Zaczynam mam zamiar wytrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka kilo

Mocno mnie ciekawią wrażenia na temat tej metody straty wagi, mam ja w planach

Dieta jest doskonała... wymiata!!! stosowa?em niedawno

Dieta jest odlotowa polecam :) jesli jesteś wytrwała

zdumiewające, już kiedyś ją przechodziłam i straciłam 7 kg przez tydzienTagi : dieta ograniczająca kalorie , dieta 300 kcal jadłospis , zdrowe jelita dieta , dieta dla 80 kg , candida dieta , dieta wzrost , dieta warzywno owocowa efekty , jaka dieta aby schudnąć , zuzla dieta , dieta białkowa śniadanie , jaka dieta przy wzdęciach , dieta niklowa , pilates dieta , dieta nie łączyć , dieta brokuł , dieta obniżające poziom cholesterolu , dieta z grejfrutem , dieta w podróży służbowej krajowej , dieta przy kamicy nerkowej , dieta nadwrażliwe jelito , dieta rozłączna zasady , pro-ana dieta , dieta kapusta kiszona ,


dieta zgodna z typem sylwetki   dieta wyborcza   dieta cholesterolowa   dieta laktowegetariańska   dieta rozdzielna przykłady   dieta dr beaty będzińskiej   dieta nerwica   protal dieta białkowa   oliwki dieta   dieta dla puszystych   batonik musli dieta   kreatyna a dieta   nadżerka dieta   dieta w dni nietreningowe   dieta bezglutenowa karmienie piersią   dieta fizjologiczna tomasza reznera chomikuj   tłusta dieta kwaśniewskiego   dieta przy ostrym zapaleniu trzustki   dieta zrównoważona wikipedia   dieta kulturystyczna przykłady   dieta na bolące stawy   dieta kreatyna   dieta kulturysty przed zawodami   niewydolność trzustki dieta   ile wynosi dieta w holandii   tatar dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt