Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójg ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób st ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulion ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trw ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele sk ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodz ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę spożywanych kalorii powinna również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta trzymiesięcznego dziecka


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić osiągnąć założony cel należy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się wielkim atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

ciekawi mnie jak dużo uda się schudnąć

No, ja dziś czwarty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

Gdzie odnajde tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Pozdrawiam, ja także przechodziłam tą metodę odchudzania, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę niebywale sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

Dość fajna dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

Dieta jest znakomita polecam :) jesli jesteś wytrwała

bardzo mnie interesują wrażenia na temat tej metody straty wagi, mam ja w planachTagi : dieta dla kanarków , dieta 40 dniowa , dieta kulturysty , dieta kopenhaska na czym polega , sok pomidorowy a dieta , dieta na mase i rzezbe , dieta dla 17 latki , dieta 13-sto dniowa , dieta z pcos , dieta a grupa krwi 0 rh+ , dieta dukana faza uderzeniowa przepisy , dieta dobowa , dieta przy hashimoto , dieta bogata w żelazo dla niemowląt , dobra tania dieta na mase , dieta w białaczce limfatycznej , gry dieta , dieta jelita wrażliwego , wysokoproteinowa dieta , sterydy i dieta , dieta witamina c , dieta położnicy , dieta proteinowa iii faza ,


dieta a grupa krwi a   dieta przed egzaminem   dieta na zatrucie pokarmowe   thermo fat burner dieta   dieta same warzywa i owoce   nadwrażliwe jelito dieta   jaka dieta na hemoroidy   dieta protal dr pierre dukana   dieta anorektyczna   hemoroidy i dieta   dieta na umysł   dieta makrela   dieta diabetyka   jaka dieta przy wysokich trójglicerydach   dieta według pięciu przemian   figura jabłko dieta   dieta przy torbielach   alli dieta   mintaj dieta   dieta delegacja zagraniczna   dieta na twarz   dieta niskoglikemiczna przepisy   dieta na kamienie   dieta znak zodiaku   dieta beagla   dieta masowa 80 kg   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt