Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania n ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skut ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy s ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedz ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przes ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej met ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiel ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta sok z kapustyDieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii nade wszystko wieczorem również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Trzeba przyjąć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się wielkim atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była odlot rezultaty widoczne

dieta jest kapitalna, można uzyskać niebywale ekstremalne efekty.

Generalnie rzecz biorąc następną metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

cudowna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

Dieta jest odlotowa polecam :) jesli jesteś wytrwała

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Jestem roztrzęsiona i zrozpaczona! Ta dieta nie działa!!!

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie kapitalnaTagi : zdrowa dieta na mase , dieta szybka , dieta kamica woreczka żółciowego , dieta tkd , dieta zellweger , dieta doroty rabczewskiej , dieta a szkolenie , dieta gr krwi 0 , dieta za podróż służbową w 2009 , dieta dukana peb , puryny dieta , dieta rozpisana , nadżerka żołądka dieta , dieta w zapaleniu woreczka żółciowego , dieta woda z octem , dieta strongmana , dieta dąbrowskiej kafeteria , dieta a paznokcie , dieta dobrych kalorii forum , dieta 5 smaków , dieta na mase 85 kg , dieta przy mecie , dieta na wzrost mięśni ,


dieta 1100   połóg dieta   dieta turbo download   dieta punktowa opinie   dieta okres   dieta poświąteczna   dieta wysokobłonnikowa   dieta bezglutenowa i bezmleczna przepisy   dieta radnego gminy   płatki owsiane dieta   dieta na paznokcie   dieta wrzodów żołądka   niełączenia dieta   dieta na jelita   zmodyfikowana dieta dukana   dieta kolor oczu   dieta przy wodonerczu   dieta grupa krwi 0 forum   dieta justyny steczkowskiej   dieta 8 kg w miesiąc   białe krwinki dieta   dieta dla sumo   dieta 3 minuty   dieta karela   dieta 1800 kalorii   krzem dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt