Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania n ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skut ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy s ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedz ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przes ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej met ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiel ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta sok z kapusty


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie dokładnie stosować jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się wielkim napadom łakomstwa i tycia. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy ochotę, jednak musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Pozdrawiam, ja także wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

ciekawe ile uda się schudnąć

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest super chociaż trochę podjadałam :P

spoko, już kiedyś ją próbowałam i straciłam 3 kg przez tydzien

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie super

Ta dieta jest znakomicie ułożona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

bomba dieta, stosowa?em wiele zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

naprawdę super, dietaTagi : kafeteria dieta proteinowa , dieta białaczka , jaka dieta przy hemoroidach , dieta 8 miesięcznego niemowlaka , dieta dla poczatkujacych na silowni , dieta na tycie , dieta strażników wagi forum , dieta dla yorka , dieta dukana 1 faza przepisy , forum gazeta dieta , dieta wspomagająca pracę mózgu , dieta na leniwe jelita , dobra dieta dla faceta , komu należy się dieta , menu dieta proteinowa , dieta tania , dieta motywacja , dieta pierra dunkana , dieta kanapkowa , dieta jelit , dieta haya opinie , kilkudniowa dieta , karmienie piersią dieta dieta matki ,


dieta 1100   połóg dieta   dieta turbo download   dieta punktowa opinie   dieta okres   dieta poświąteczna   dieta wysokobłonnikowa   dieta bezglutenowa i bezmleczna przepisy   dieta radnego gminy   płatki owsiane dieta   dieta na paznokcie   dieta wrzodów żołądka   niełączenia dieta   dieta na jelita   zmodyfikowana dieta dukana   dieta kolor oczu   dieta przy wodonerczu   dieta grupa krwi 0 forum   dieta justyny steczkowskiej   dieta 8 kg w miesiąc   białe krwinki dieta   dieta dla sumo   dieta 3 minuty   dieta karela   dieta 1800 kalorii   krzem dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt