Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przest ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywnoś ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owo ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym po ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Lecznictwo ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta siostry hildegardyDieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Trzeba przyjąć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

muszę powiedzieć, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

ludzie dieta jest w dechę stosuje i nawet głodna nie jestem

Dieta mi odpowiada nawet dobra chyba najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

dziś mija mi piąty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam znaczących zmian

kapitalne, już kiedyś ją próbowałam i schudłam 7 kg przez tydzien

Co wy tam uważacie o takich dietach jest fajna, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to bardzo dobre.

dieta jest świetna, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

zaczynam od czwartku, to już zdecydowane!!!!!!!Tagi : dieta dr haya zdrowie , dieta w zespole policystycznych jajników , dieta 1000 kalorii książka , dieta z kefirem , dieta białkowa dr , nowa dieta rozdzielna , figa dieta , dieta 700 kcal , dieta 1600 , jaka dieta przy helikobakter , dieta program ww , zdrowe żywienie dieta , dieta motyla , dobra dieta dla mężczyzny , dieta glikemiczna przepisy , dieta a anemia , dieta ziemniaczana , dieta atopowe zapalenie skóry , dieta psa po sterylizacji , dieta zatrucie , 3 dniowa dieta jabłkowa , dieta mnichów , montiego dieta ,


dieta piaseczno   dieta dziesięciodniowa   dieta lista zakupów   grupa 0 rh+ dieta   dieta w nerczycy   dieta sibutramina   forum dieta drobiowo nabiałowa   dieta przy anginie   dieta holenderska 13 dniowa   dieta lekkostrawna warzywa   ser żółty a dieta   dieta turbo ebook   przed dieta   dieta wapń   dieta encyklopedia   dieta w grupie krwi a   dieta dr beck   dieta margita   dieta po angielsku   dieta przed usg   bielenda dieta śródziemnomorska   dieta wątrobowa- przepisy   dieta mirandy kerr   dieta bogata w białko i węglowodany   dieta dla anorektyczek wychodzących z choroby   dieta 5 kilo w tydzien   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt