Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przest ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywnoś ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owo ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym po ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Lecznictwo ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta siostry hildegardy


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik należy dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć prezentowany cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

No, ja dziś trzeci dzień. Całkiem nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.

jest ciężko ale schudłam juz 6kilo oby tak dalej, a dieta kapitalna, polecam!!!

świetna

metoda jest doskonała, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się około dwa lata

To bombowa dieta A mówią, że taka nie istnieje.

muszę stwierdzić, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Co wy tam możecie uważać o takich dietach jest fajna, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to mocne.Tagi : dieta dla krwi a , dieta słownik , dieta siłacza , dieta sokami , kfd dieta , refluks dieta przepisy , dieta rudi schubert , dieta niemowlaka 10 miesięcy , dieta południa , dieta angeliny jolie , dieta przy autyzmie , dieta wysokobiałkowa efekty , sfd dieta na mase , dieta niemowląt po 6 miesiącu , dieta na mase poczatkujacy , dieta proteinowa odchudzająca , dieta z dostawą , dieta 500 kcal forum , dobra dieta tabele , dieta 900 kcal , dieta lekkostrawna produkty , dieta by ellis , dieta plaż poludniowych ,


dieta piaseczno   dieta dziesięciodniowa   dieta lista zakupów   grupa 0 rh+ dieta   dieta w nerczycy   dieta sibutramina   forum dieta drobiowo nabiałowa   dieta przy anginie   dieta holenderska 13 dniowa   dieta lekkostrawna warzywa   ser żółty a dieta   dieta turbo ebook   przed dieta   dieta wapń   dieta encyklopedia   dieta w grupie krwi a   dieta dr beck   dieta margita   dieta po angielsku   dieta przed usg   bielenda dieta śródziemnomorska   dieta wątrobowa- przepisy   dieta mirandy kerr   dieta bogata w białko i węglowodany   dieta dla anorektyczek wychodzących z choroby   dieta 5 kilo w tydzien   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt