Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z pod ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podzia ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budw ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się j ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszcz ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt musimy szczegółowo ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę spożywanych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta watrobowa-przepisy


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość Aby zrealizować założony wynik należy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Jestem wkurzona i załamana! Ta dieta nie działa!!!

doskonała dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 5 kg… jest zdumiewająca :D wreszcie coś co działa

wypróbowałam tą dietę jest spoko bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

dieta jest doskonała, można uzyskać niebywale ekstremalne efekty.

ciekawe jak dużo uda się schudnąć

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

kocham takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxDTagi : dieta zgodna z indeksem glikemicznym , dieta wedlug grupy krwi , dieta przy trądziku różowatym , dieta owocowa efekty , dieta przy raku żołądka , jaka dieta przy chorej wątrobie , beagle dieta , dieta białkowa odchudzanie , dieta polegająca na liczeniu punktów , dieta rudiego schubertha , dieta w refluksie żółciowym , dieta ewy dąbrowskiej , dieta ultra slim , dieta energia , dieta na płaski brzuszek , karmienie piersią a dieta , za ile godzin dieta , kreatyna i dieta , dieta program , dieta po anoreksji , kolka u niemowląt a dieta matki , dieta a uroda , kolki dieta ,


dieta kopenhaska i co dalej   forum dieta montignac   dieta na 4 tygodnie   dieta przy nietolerancji glukozy w ciąży   przepis dieta kapuściana   dieta nataszy urbańskiej   dieta z ig   dieta hiperinsulinemia   dieta święta   dieta joya   dieta nabiałowa interia   dieta na trzustkę i wątrobę   żelki dieta   dieta dukana nerki   dieta zdrowa   dieta bez smażenia   dieta jednodniowa oczyszczająca   dieta ziemniaczana niewydolność nerek   dieta przy niewydolności nerek i wątroby   dieta penelope cruz   anemia dieta ciąża   jaka dieta przy nadciśnieniu   dieta 13 dniowa menu   słodycze a dieta   dieta montignac forum   dieta na poprawę metabolizmu   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt