Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki b ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyco ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogr ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Nal ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjmowanych kalorii powinna by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta wapniowaDieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii nade wszystko wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Trzeba przyjąć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby osiągnąć założony wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Jestem wkurzona i załamana! Ta dieta nie działa!!!

Dieta przypadła mi do gustu bardzo fajna można stwierdzić najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to fantastyczna dieta

Ja jestem na 12 dniu tej diety i szczerze jest zajebista, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

jest bomba tylko, trzeba być wytrwałym ;p

wypasik pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

dziś mija mi czwarty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam żadnych zmian

zdumiewającaTagi : dieta 100 kalorii , dieta proteinowa a wątroba , dieta śródziemnomorska artykuły , dieta beaty sadowskiej , dieta na zrost kości , dieta janusa , dieta dawida , piasek w nerkach dieta , wysokobiałkowa dieta , dieta 1.0 , dieta wysokość 2009 , dieta dla zbyt szczupłych , dieta bezglutenowa bezmleczna przepisy , dieta proteinowa dukan książka , dieta na 4 dni , dieta dla karmiącej piersią , dieta po resekcji jelita cienkiego , dieta 10-miesięcznego dziecka , dieta młodzieżowa , dieta antycellulit , dieta ewy dąbrowskiej ośrodki , dieta 100kg , dieta przed in vitro ,


dieta węglowodany białko   dieta odchudzająca dla nastolatków   dieta z niskim indeksem glikemicznym   dieta katering   grupa krwi zero dieta   dieta brodzik   dieta kristen stewart   dieta u dziecka   aerobik dieta   niedożywienie dieta   dieta proteinowa a wino   dieta proteinowa przepisy fazy uderzeniowej   dieta proteinowa duncan   dieta niskowęglowodanowa co jeść   gruby brzuch dieta   dieta hypoalergiczna przepisy   dieta przy dyskopatii   dieta judo   dieta bogata w potas i magnez   dieta prawda i mity   madonna dieta   dieta według punktów   dieta wysokobiałkowa minusy   dieta przed zajściem w ciążę   dieta maturalna   dieta bez ziemniaków i chleba   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt