Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie k ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem choles ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig pow ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulion ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie od ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania należy się poz ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pot ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę spożywanych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta mleczna jadłospisDieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Musimy zadecydować że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi możemy stracić zrealizować prezentowany cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami oraz na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta mi odpowiada nawet fajna można stwierdzić najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest fantastyczna chociaż trochę podjadałam :P

to niesamowita dieta polecam ją naprawdę jest bomba mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Dieta jest rewelacyjna polecam :) jesli jesteś wytrwała

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ZDUMIEWAJĄCA !!!!!!!

Witam, ja także przechodziłam tą metodę odchudzania, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę niebywale sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest ekstra naprawdę muszę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest znakomita, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)Tagi : dieta brh+ , białkowa dieta dukana , dieta garściowa , dieta atkinsa przykładowy jadłospis , dieta dla krwi a , jaka dieta przy złamaniu , dieta śliwki , 2 tygodnie dieta , dieta dla ludzi z grupą krwi 0 , dieta dla osób z zespołem jelita drażliwego , dieta niemowlaka przepisy , podstawowa dieta , dieta po zawale serca przepisy , dieta przy nowotworze prostaty , dieta w karmieniu piersią , dieta dla dzieci w wieku szkolnym , dieta dla natolatek , dieta wysokobłonnikowa przepisy , dieta dla 70 kg , detoksykacja organizmu dieta , dieta z syropem klonowym , dieta wyjazd służbowy 2010 , dieta malucha ,


dieta na mase 80   dieta proteinowa desery   grupy krwi dieta   dieta małoresztkowa   dieta bogatokaloryczna   dieta turbo rezultaty   dieta w pierwszych dniach po porodzie   dieta turbo ws.pdf   dieta płynna przed badaniem   dieta na biologie   antyutleniacze dieta   dieta na mase trening   dieta proteinowa jogurty owocowe   dieta przy wrzodach żołądka i dwunastnicy   dieta tropikalna   red bull dieta   dieta 200 kcal   dieta dla osób z zespołem jelita drażliwego   dieta proteinowa dukan książka   dieta norweska 10 kg mniej w dwa tygodnie   wygodna dieta forum   dieta na niedoczynność tarczycy   dieta niemowlaka w 5 miesiącu   dieta turbo opinie   dieta purynowa   dieta dla bezglutenowców   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt