Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzegan ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny efekt musimy dokładnie stos ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki będzi ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną i ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. W ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na ten ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta mięsno warzywnaDieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii w szczególności późnymi porami również na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

kocham takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

To w dechę dieta A mówią, że taka nie istnieje.

to jest najznakomitsza dieta efekt utrzymał się mniej więcej dwa lata

stosowałam tą dietę jest bomba bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

Dość fajna dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

moim zdaniem jest to zajebista metoda dochudzania

Pozdrawiam, ja również wypróbowałam tą metodę straty wagi, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

No, ja dziś szósty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.Tagi : dieta snu , dieta bilirubina , dieta dla modeli , dieta doktora dukana przepisy , dieta rozdzielna owoce , dieta w naturhouse , dieta według grupy krwi a , kapusta dieta , dieta z surowych warzyw , dieta bułgaria , gazy dieta , dieta przy owsicy , dieta krążeniowa , wiatry dieta , dieta slimming world , dieta na dziewczynkę , dieta na muskulature , dieta z okinawy , dieta fasolowa , interia dieta , dieta w kolarstwie , dieta a działalność gospodarcza , dieta nie łączyć ,


dializa a dieta   dieta płaskiego brzucha pdf   dieta dla mam karmiacych   herbalife dieta   dieta wysoko węglowodanowa   dieta karczek   dieta strażników wagi opinie   dieta alli forum   dieta białkowa przykład   dieta na zatoki   żylaki dieta   dieta turbo   dieta protal-przepisy   dieta niefizjologiczna   kapusta kiszona dieta dukana   dieta z warzyw   karmienie piersią dieta matki   dieta 21 punktów   dieta 10 kg w dwa tygodnie   heidi klum dieta   dieta po operacji żołądka   dieta usuwająca toksyny z organizmu   dieta kolagenowa   dieta zespół jelita nadwrażliwego   nieżyt jelita grubego dieta   dieta 1200 efekty   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt