Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Mu ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wiel ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzo ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podzi ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy się po ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucani ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając te ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiel ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta montiniaka przepisy


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Musimy zadecydować że ta mocna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość zrzucić osiągnąć założony cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się niepohamowanym napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu liczby kalorii szczególnie wieczorem również na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 2 kg… jest w dechę :D wreszcie coś co działa

doskonała dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

to nadzwyczajna metoda odchudzania polecam ją naprawdę jest w dechę mój mąż zrobił sobie taką dietę.

dziś jest czwarty dzień diety, nawet ciężko, na razie nie widzę żadnych zmian

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to kapitalna metoda odchudzania

naprawdę odlotowa, dieta

doskonała

Podsumowując ta metoda straty wagi jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!Tagi : dieta davida kirscha , dieta grup krwi 0 , dieta 900 kcal jadłospis , sól a dieta , 4 dniowa dieta , dieta wysokobłonnikowa dla dzieci , dieta mała czarna sukienka , dieta przy refluksie , 13 dniowa dieta oczyszczająca , dieta eliminacyjna matki karmiącej , dieta przy nadczynności tarczycy , dieta protal dukana , delegacja dieta , mozzarella dieta , dieta przy gronkowcu , jadłospis dieta bezglutenowa , jaka dieta na spalanie tłuszczu , dieta tygodnia , dieta kwaśniewskiego wady i zalety , dieta motyla , dieta turbo wizaz , dieta w karmieniu piersią , dieta za delegacje 2009 ,


anahi dieta   khloe kardashian dieta   dieta 13 dniowa jadłospis   rwa kulszowa dieta   dieta atkinsa pdf   dieta do tycia   budyń dieta proteinowa   kolonoskopia przygotowanie dieta   dieta odżywki   dieta przy helikobakteri   adhd dieta   dieta hilary duff   dieta przed i po zdjęcia   dieta dla anemika   refluks dieta   dieta na odkwaszenie organizmu   dieta mayo z usa   dieta dr. atkinsa   laktoza dieta   dieta albo cud   dieta w niedrożności jelit   dieta dla osób z grupą krwi ab   dieta wspomagająca wzrost   dieta trzynastodniowa   dieta dla 4 miesiecznego dziecka   dieta dla otyłych mężczyzn   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt