Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Mu ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wiel ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzo ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podzi ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy się po ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucani ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając te ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiel ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta montiniaka przepisyDieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednak musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę zrzucić zrealizować założony cel mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity wynik mamy zadanie szczegółowo stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była wypasik rezultaty widoczne

W mojej opinii ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

fantastyczna metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 3 kg… jest bomba :D wreszcie coś co działa

stosowałam dawno temu he uważam że to najnajlepsza dieta na świecie!!!

naprawdę odlotowa, dieta

Dieta mi się spodobała bardzo znakomita można stwierdzić najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

Ta dieta jest rewelacyjnie dopracowana. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.Tagi : dieta odżywianie , dieta przed kolonoskopią , dieta dla ludzi z nadciśnieniem , dieta dunkana a alkohol , dieta z kapusty , azs a dieta , dieta rozdzielna fasola , dieta bezglutenowa autyzm , hunza dieta , dieta indeks glikemiczny przepisy , dieta sokowa opinie , kamienie w pęcherzyku żółciowym dieta , dieta do pracy , dieta przykładowe posiłki , dieta podagra , dieta toksyny , dieta woda mineralna , dieta a grupa krwi ab , dieta na serce , dieta kopenhaska opinie , dieta protal naleśniki , dieta w leczeniu miażdżycy , dieta dr. dunkana ,


anahi dieta   khloe kardashian dieta   dieta 13 dniowa jadłospis   rwa kulszowa dieta   dieta atkinsa pdf   dieta do tycia   budyń dieta proteinowa   kolonoskopia przygotowanie dieta   dieta odżywki   dieta przy helikobakteri   adhd dieta   dieta hilary duff   dieta przed i po zdjęcia   dieta dla anemika   refluks dieta   dieta na odkwaszenie organizmu   dieta mayo z usa   dieta dr. atkinsa   laktoza dieta   dieta albo cud   dieta w niedrożności jelit   dieta dla osób z grupą krwi ab   dieta wspomagająca wzrost   dieta trzynastodniowa   dieta dla 4 miesiecznego dziecka   dieta dla otyłych mężczyzn   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt