Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzod ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik musimy szczegółowo przestrze ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania powinno się poza owocami ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę spożywanych kalorii należała by również być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta kopenhaska szpinakDieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość stracić osiągnąć tenże cel mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyleczenia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 5 kg… jest zdumiewająca :D wreszcie coś co działa

ja zaczęłam od dziś. jest bombowa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

dziś mija mi drugi dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam znaczących zmian

próbowałam dawno temu he według mnie to najlepsza dieta na świecie!!!

Jedyna dieta którą musze wnieść do własnej kolekcji.

byłam na tej diecie już raz i była rewelka efekty widoczne

zajebista

Co wy tam wiecie o tego typu dietach jest spoko, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to mocne.Tagi : dieta po porodzie karmienie piersią , płytki krwi dieta , dieta dobra dla włosów , dieta na 2 miesiace , dieta kierowcy w polsce , alergia pokarmowa u niemowląt dieta , dieta rozdzielna dla pracujących , dieta dukana przepisy i faza , dieta dziewięciomiesięcznego dziecka , dieta lekkostrawna niskokaloryczna , mądra dieta na zamówienie , dieta dla osób z chorą wątrobą , dieta proteinowa obiad , kopytka dieta , dieta refluksowa dla dzieci , refluksowe zapalenie przełyku dieta , dieta ziemniaczana niewydolność nerek , dieta rozdzielna przepisy , dieta stawy , 5 dniowa dieta , dieta na grupe krwi ab , dieta umysł , dieta bogata w tłuszcze ,


dieta anoreksja   dieta w domu   bóle wątroby dieta   dieta na pozbycie sie trądziku   dieta dla pieciolatka   dieta w 2009   dieta w dwa dni   dieta kopenhaska sfd   dieta dla zleceniobiorcy   dieta biegunkowa   dieta doktora williama howarda haya   dieta niskobiałkowa wikipedia   dieta zawał serca   dieta zwiększająca metabolizm   dieta na zmniejszenie cholesterolu   dieta w niewydolności krążenia   dieta z białek   dieta a wyżywienie   dieta plan dnia   dieta proteinowa protal 1   dieta jajkowa   dieta 1200 kcal   budyń dieta proteinowa   dieta duncana zasady   dieta przy kamieniach nerkowych   dieta delegacja krajowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt