Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem c ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilości ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfit ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ora ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi nale ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania nale ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, cz ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy idzie wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta laktoowowegetariańskaDieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się niepohamowanym napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Trzeba przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem również na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę stracić zrealizować założony wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest fantastyczna naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Odpowiedzcie jest skuteczna.

Dość fajna dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

próbowałam dawno temu he według mnie to najlepsza dieta na świecie!!!

byłam na tej diecie już raz i była rewelacyjna rezultaty widoczne

od jutra tez chce zaczac z tego co czytałam to godna uwagi dieta

Dieta jest klawa polecam :) jesli jesteś wytrwałaTagi : piwo a dieta dukana , dieta pięć posiłków , dieta sprzyjająca zajściu w ciążę , dieta z jajek , joanna liszowska dieta , dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym , dieta przy problemach jelitowych , alergia dieta , dieta wysokobiałkowa fazy , dieta 200 kcal , dieta przy stomii , dieta jogurtowa przepis , błyskawiczna dieta , dieta proteinowa sernik , dieta ewy drzyzgi , mądra dieta , dieta na przyrost krwi , dieta dziecka ze skazą białkową , dieta na jeden dzień , jaka dieta przy refluksie , dieta ustawowa 2010 , dieta brukselska , dieta niemowlaka przepisy ,


dieta gazeta   dieta przy karmieniu piersią   dukan dieta test   dieta zgodna z grupą krwi b   dieta masa mięśniowa   dieta na stwardnienie rozsiane   dieta antycellulit   parkinson dieta   grupa krwi a rh minus dieta   dieta francja   dot dieta punktowa forum   dieta 5 kg w 3 tygodnie   dieta plaża południa   dieta weekendowa oczyszczająca   dieta przy radioterapii   dieta bjj   dieta dla mamy karmiącej   dieta w hipercholesterolemii   dieta gr krwi 0   dieta beach south   niedobór żelaza dieta   dieta nadwaga   dieta na rzucenie palenia   jaka dieta najlepsza na odchudzanie   dieta siatkarzy   dieta dla zdesperowanych   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt