Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką iloś ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycow ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jak ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem c ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt należy szczegółowo pr ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzy ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjętych kalorii powinna także zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta lekkostrawna dla dzieci przepisyDieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały efekt mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej plan. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby osiągnąć prezentowany cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest kapitalna naprawdę pragnę zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

jest ciężko ale zrzuciłam juz 6kilo oby tak dalej, a dieta świetna, polecam!!!

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie zdumiewająca

stosowałam dawno temu he uważam że to jedyna taka dieta na świecie!!!

ciekawi mnie jak dużo uda się schudnąć

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest świetna, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

jest cudowna ale, trzeba być wytrwałym ;p

Witam, ja również wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.Tagi : dieta krajowa i zagraniczna , dieta do niemiec , grupa krwi ab rh+ dieta , trening a dieta , dieta z kefirem , dieta angelina jolie , gastritis dieta , mononukleoza zakaźna u dzieci dieta , dieta proteinowa 2 etap , dieta dla pracodawcy , dieta na lato , dieta płynna przed badaniem , dieta na uda , gerson dieta , grupa krwi 0 a dieta , grupa krwi a1 dieta , arh dieta , dieta dr kwaśniewskiego , dieta heidi klum , dieta która działa , serek wiejski dieta dukana , jaka dieta przy złamaniu , żurek a dieta ,


dieta mam karmiących   dieta rozstępy   alkohol i dieta dukana   omnadren dieta   tania dieta na odchudzanie   naleśniki dieta proteinowa   termin dieta   dieta grupy krwi o   dieta nie przysługuje   dieta rozdzielna kafeteria   dieta po zabiegu operacyjnym   dieta przy anemii   kamienie na nerkach dieta   dieta a działalność gospodarcza   dieta pierre   dieta po wycięciu woreczka   dieta kasi figury   tori spelling dieta   dieta kwasniewskiego.pl   dieta 5 smaków   makrela dieta dukana   dieta jaka najlepsza   dieta dla zdrowego serca   dieta proteinowa jogurty   glukoza dieta   dieta a trzustka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt