Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholest ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trw ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dz ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulione ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocami i ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycow ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów je ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę spożywanych kalorii powinna także zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta lekkostrawna dla dwulatka


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować założony wynik musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się wielkim atakom łakomstwa i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

super dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

to zjawiskowa metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest w dechę mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Dość bobra dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

Hej. Dzisiaj już 7 dzień jest zdumiewająca działa bez problemu

kocham takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

jestem ciekawa ile uda się schudnąć

Nie jest łatwo ale straciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta znakomita, polecam!!!

Jestem roztrzęsiona i załamana! Ta metoda nie działa!!!Tagi : jaka dieta na trzustke , dieta 11 latki , dieta na jelito drażliwe , dieta na łuszczycę , dieta ketogenna padaczka , dieta z mandarynek , dieta 800 cal , dieta za wyjazd na szkolenie , bilirubina podwyższona dieta , marek bardadyn dieta strukturalna , dieta kopenhaska do druku , żelazo dieta , skd dieta , dieta pierre dukan jadłospis , dieta samo mięso , dobra dieta na mase , dieta wzbogacona w nnkt , dieta proteinowa minusy , książka dieta białkowa , dieta 2.0 , dieta niemowlaka 5 miesięcy , dieta marchewkowa , dieta a antykoncepcja ,


dieta dla przyszłego tatusia   dieta na woreczek żółciowy   kisiel a dieta   biegunka dzieci dieta   dieta przy białkomoczu   dieta dr pierra dukana   dieta z modyfikacjami konsystencji   dieta dostawa do domu   dieta bez niklu   spalanie tłuszczu dieta   dieta tłuszczowa menu   dieta według grupy krwi ab rh+   dieta szybka przemiana materii   dieta na mase dla 60 kg   sól a dieta   dieta dr gittleman   dieta lekkostrawna trzustka   dieta dowóz   dieta dukana produkty   słodzik a dieta   dieta o zwiększonej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych   parkinson dieta   ryan reynolds dieta   dieta nowojorska przepisy   dieta z owsianka   dieta 3300 kcal   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt