Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidac ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt musimy szczegółow ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się n ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produ ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Wa ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania powinno się poza owocami i pi ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podzi ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, mio ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba przyjmowanych kalorii należała by także zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na określenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta lekkostrawna dla dzieci


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt musimy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość Aby osiągnąć tenże wynik musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Całościowo rzecz biorąc kolejna metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwała

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 2 kg… jest zajebista :D wreszcie coś co działa

Ta dieta jest bardzo dobrze dopracowana. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

No, ja dziś piaty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.

moim zdaniem jest to fantastyczna metoda dochudzania

jest godna uwagi ale, trzeba być wytrwałym ;pTagi : dieta 1000 kalorii obiad , dieta do pracy , dieta o niskim indeksie glikemicznym przepisy , dieta szkolna , dieta by przytyć , dieta zagraniczna , dr.budwig dieta , dieta księżycowa , dieta przy alergii pokarmowej , edyta górniak dieta , dieta dostawa do domu warszawa , kreatyna i dieta , forum dieta south beach , dieta weekendowa dr bardadyn przepisy , dieta bogata w błonnik jadłospis , dieta przy grzybicy układu pokarmowego , dieta przed badaniem cholesterolu , dieta rozłączna forum , jaka dieta przy refluksie , dieta program , dieta przy nerkach , dieta wysokoenergetyczna , dieta na mase 95 kg ,


dieta błonnikowa przepisy   dieta kopenhaska+forum   dieta po zabiegu przepukliny pachwinowej   dieta kirsten stewart   dieta na otyłość brzuszną   dieta onz chomikuj   najlepsza dieta odchudzająca   dieta 1000 kalorii przykładowy jadłospis   dobra dieta aby przytyc   surowa dieta paula nisona ksiazka   dieta proteinowa kalafior   dieta na lepsze samopoczucie   dieta po wycięciu wyrostka   dieta dr maxa gersona   dieta dla jaroszy   dieta niskowęglowodanowa przykład   dieta dzienna w delegacji   dieta daniela pallotyni   dieta pszeniczna forum   dieta przy wzdęciach   surowa dieta przepisy   dieta niełączenia węglowodanów   dieta proteinowa białkowa   jaka dieta na zgage   dieta 5 latka   dieta fitnesek   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt