Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30 ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza ow ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki jest skutec ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdzi ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielk ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii powinna by również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta lekkaDieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się wielkim napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

No, ja dziś trzeci dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć dobra dieta.

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest super chociaż trochę podjadałam :P

godna uwagi metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST KLAWA !!!!!!!

Dość bobra dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 3 kg… jest świetna :D wreszcie coś co działa

To fantastyczna dieta A mówią, że taka nie istnieje.Tagi : dieta bez laktozy , dieta afrykańska , tabela dieta , dieta hopkinsa , dieta na spadek cholesterolu , słodzik dieta dukana , dieta przy astmie , prosta dieta na przytycie , dieta kirsha , grzegorz król dieta , kolonoskopia dieta przed badaniem , dieta pomagająca schudnąć , kasze dieta , dieta kominka , dieta w sportach walki , dieta 100o kalorii , dieta aby przybrac na masie , dieta witamina c , dieta sporty walki , dieta po zabiegu kardiochirurgicznym , dieta po bulimii , rene zellweger dieta , dieta zmęczenie ,


dieta katarzyny figury   dieta proteinowa witaminy   dieta niskotluszczowa   dieta na abs   dieta białkowa a zdrowie   dieta 13-dniowa   dieta na zdrowe jelita   dieta 3 kg w tydzień   dieta kominek   śledzie a dieta   dieta kopenhaska bez mięsa   dieta barf   kalkulator dieta zagraniczna   reflux dieta   dieta na wesoło   dieta białkowa zagrożenia   dieta dziewięciomiesięcznego dziecka   dieta turbo opis   dieta peptydowa   dieta onz i turbo   dieta na dojazd   dieta dla roczniaka   dariusz gnatowski dieta bez wyrzeczeń   dieta proteinowa pizza   wasza dieta   dieta przepisy kulinarne   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt