Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik należy dokładnie stosować jej ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sp ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z w ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wie ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odch ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem chol ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość przyjmowanych kalorii powinna by również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta low carb jadłospis


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim napadom łakomstwa i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności wieczorem również na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy zrzucić zrealizować założony wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Pomóżcie jest skuteczna.

Zaczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramów

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to bombowa metoda odchudzania

W mojej opinii ta dieta jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie bomba

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 4 kg… jest zajebista :D wreszcie coś co działa

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest odlotowa, będę pisała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

obywatele dieta jest rewelacyjna stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : piękne włosy dieta , dieta nie mogę schudnąć , dieta 1100 kcal , dieta stawka 2009 , alergia a dieta , dieta zgodna z grupą krwi a forum , dieta z grupą krwi 0 rh+ , dieta punktowa książka , dieta na bezsenność , dieta wegetariańska- zalety , zmodyfikowana dieta dukana , dieta gersona forum , dieta na popękane naczynka , dieta równoważna , hinduizm dieta , dieta przy wzw c , dieta zbożowo-warzywna , dieta przed imprezą , jaka dieta przy trądziku , dieta sezonowa , dieta trzyminutowa forum , prostata dieta , dieta dla sprintera ,


dieta z pomaranczy   dieta dla 25 latki   najszybsza dieta na świecie   gotowa dieta   dieta warzywna dąbrowskiej   dieta dukana ankieta   dieta noworodka   dieta bezglutenowa bezmleczna bezcukrowa   dieta pracownika   dieta biegunka   dieta jak przybrac na wadze   dieta trzy minuty   ketoza dieta   szybka łatwa dieta   dieta morz srodziemnomorskich   dieta wrzodowa jelita grubego   ostra dieta   dieta kopenhaska bez mięsa   dieta uboga w potas   dieta dla matki karmiącej noworodka   dieta naleśnikowa   serek homogenizowany dieta   smak spermy dieta   dieta 10 dniowa forum   dieta na miażdżycę   plan dnia dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt