Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstw ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma tr ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu wie ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi n ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cho ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania należy się poza owocami i pie ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście ilość przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta łatwostrawna przepisyDieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Musimy zadecydować że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko późnymi porami także na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

koleżanki zrzuciałam 4kg po tygodniu bomba dieta. Polecam

jestem ciekawa ile uda się schudnąć

dziś jest drugi dzień diety, nawet ciężko, na razie nie widzę żadnych zmian

metoda jest zdumiewająca, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest bardzo dobra naprawdę pragnę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

No, ja dziś piaty dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć fajna dieta.

Gdzie tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

Nie jest łatwo ale straciłam juz 7kilo oby tak dalej, a dieta bomba, polecam!!!Tagi : meg ryan dieta , marskość wątroby dieta , dieta przy ćwiczeniach , dieta proteinowa białkowa , dieta po anoreksji , zuzla dieta , dieta ograniczająca kalorie , drażliwe jelito dieta , dieta kopenhaska blog , dieta proteinowa majonez , menopauza a dieta , dieta na obniżenie cukru we krwi , dieta gersona film , forum dieta kapuściana prezydencka , pełnowartościowa dieta , dieta dukana naleśniki , dieta żółtaczka , dieta na wiosne , belgia dieta , dieta 7 miesięcznego , dieta i meridia , dieta papryka , dieta kopenhadzka schudłam ,


dieta na słodko   wasa dieta   dieta z syropu klonowego   dieta grupa zero   dieta kopenhaska przepisy   dieta poniżej 1000 kcal   dieta erekcja   dieta obniżenie ciśnienia   dieta turbo rapidshare   dieta na warzywach   niedowaga dieta   dieta starszych ludzi   dieta metanabol   dieta optymalna pdf   dieta na dojazdy   dieta jaya cutlera   dieta niskosodowa informacje   super szybka dieta   brokuły przepisy dieta   jaka dieta na kaloryfer   dieta dr dąbrowskiej ośrodki   dieta na paznokcie   dieta slim figura   kfd dieta na mase   kopenhaska dieta opinie   żywienie alergia nikiel dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt