Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziom ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jes ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele składni ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki jes ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mi ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity wynik mamy zadanie dokładnie przestr ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość spożywanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na miażdżycęDieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między artykułami bogatymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dieta jest bombowa, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Dość fajna dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

Następna dieta którą pragnę włączyć do mojej kolekcji.

stosowałam tą dietę jest w dechę bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

Pozdrawiam, ja również przechodziłam tą metodę straty wagi, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest znakomita naprawdę pragnę zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie bomba

Ja jestem na 9 dniu tej diety i szczerze jest fantastyczna, będę pisała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)Tagi : dieta dla otyłych nastolatków , depresja dieta , dieta dla 1 5 rocznego dziecka , dieta jogurtowa , tania dieta tygodniowa , dieta dla facetów , dieta na zdrowe serce , dieta a potencja , kawa i dieta , breuss dieta , dieta kopenhaska zasady , dieta szybko schudnąć , odpowiednia dieta dla 15 latki , dieta proteinowa minusy , dieta sekwencyjna , dieta proteinowa dr pierre dukana , dieta podczas karmienia piersią , dieta przy helikobakter , siłownia dieta , dieta 5 kg w 2 tyg , dieta szpinakowa , dieta dukana schudłam , dieta miłośniczek czekolady ,


dieta na lepsze samopoczucie   grupa krwi a a dieta   potas magnez dieta   dieta dla gruszki   dieta wysokoenergetyczna jadłospis   refluks żołądka dieta   dieta dunkana dozwolone produkty   dieta restrykcyjna   dieta przy kamicy żółciowej   dieta 15 miesięcznego dziecka   dieta kopenhaska forum   dieta w odnowie biologicznej   dieta 100 kcal efekty   dieta prozdrowotna   dieta olsztyn   dieta ogólna   dieta kurczakowa   niedobór potasu dieta   dieta dukana   dieta stawy   dieta a wątroba   dieta na podniesienie hemoglobiny   dieta na erekcje   dieta bananowa opinie   dieta salmonella   dieta a refluks żołądka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt