Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania n ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma z ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycow ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulio ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeg ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelit ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecy ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięk ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jes ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta a krzepliwość krwi


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się niepohamowanym napadom jedzenia i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę stracić osiągnąć tenże cel mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta niebywała zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii szczególnie wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była odlot efekty widoczne

Hej. Dzisiaj już 7 dzień jest doskonała działa bez problemu

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

to jest najbardziej wypasiona dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lata

bomba metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

ja zaczęłam od dziś. jest bardzo dobra oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

dziś mija mi czwarty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam znaczących zmian

Pozdrawiam, ja również przechodziłam tą metodę odchudzania, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.Tagi : dieta weekendowa przepisy , dieta dla 19 latka , dieta za 8 godzin , dieta protal wino , ser pleśniowy dieta , dieta warzywna efekty , dieta by zajść w ciążę , jaka dieta przy nadciśnieniu , bieganie i dieta , zatoki dieta , dieta protal grupy wsparcia , dieta dla znaku zodiaku , dieta na mase 70-75 kg , jolanta pieńkowska dieta , dieta owocowo-warzywna dr dąbrowskiej , zespół drażliwego jelita dieta , b rh dieta , dieta 500 cal , dieta bogata w selen , domowa dieta na odchudzanie , groszek konserwowy a dieta , rozpisana dieta , dieta redukcyjna jak ułożyć ,


dieta latynoska   dieta 16 latka   dieta przy żółtaczce typu b   ankieta dieta   dieta dwunastnicy   dieta garncarska   sołtys dieta   dieta otyłość brzuszna   dieta obniżające poziom trójglicerydów   bardzo dieta 600 kcal   dieta dla rowerzystów   płatki kukurydziane dieta   tygodniowa dieta oczyszczająca   dieta na podstawie metody montignac   dieta właściciela firmy   dieta hipolipemiczna   dieta w nadciśnieniu   dieta haya książka   dieta po zapaleniu trzustki   grejpfrut dieta   dieta na śniadanie   raw dieta   dieta szybko schudnij   dieta seksualna   jaka jest najlepsza dieta na mase   kafeteria francuska dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt