Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity efekt mamy zadanie s ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z w ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zd ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. I ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno s ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając zapr ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterol ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o dieci ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjętych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na podwyższony cukier


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity wynik należy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby zrealizować prezentowany cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim atakom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem oraz na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

odlotowa

Moim zdaniem ta metoda odchudzania jest najlepsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

Dieta jest godna uwagi polecam :) jesli jesteś wytrwała

muszę powiedzieć, że ta metoda odchudzania przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Ja jestem na 9 dniu tej diety i szczerze jest bomba, będę informowała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

koleżanki zrzuciałam 6kg po tygodniu klawa dieta. Polecam

ja zaczęłam od dziś. jest zarombista oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

fantastyczne, już kiedyś ją stosowałam i schudłam 3 kg przez tydzienTagi : dieta osteoporoza , dieta białoruś , lighterlife dieta , dieta agnieszki włodarczyk , dieta złe samopoczucie , dieta na gronkowca , dieta owocowa forum , dieta przy schorzeniach wątroby , dobra dieta na przytycie , bezglutenowa dieta , fosfor dieta , dieta przy podwyższonej bilirubinie , dieta świętego daniela , dieta przy małopłytkowości , dieta sędziowska , dieta proteinowa faza pierwsza , dieta proteinowa faza ii , dieta przy raku żołądka , dieta proteinowa wizaz 2 , forum dyskusyjne dieta matki karmiącej karmienie piersią , dieta podróż służbowa 2009 , dieta dla zdrowia , dieta kasi figura ,


dieta w delegacji krajowej 2009   dieta zgodna z grupą krwi grupa 0   dieta dla uczulonych na nikiel   skd dieta   dieta na 10 dni   dieta młodej matki   dieta wypadanie włosów   www dieta pl   dieta kopenhaska-jadłospis   kopenhaska dieta kafeteria   zdrowa dieta odchudzanie   nieskomplikowana dieta   dieta sb turbo   dieta w zależności od grupy krwi   panga dieta   dieta a depresja   dieta proteinowo warzywna   dieta w trakcie ciąży   dieta dla grupy krwi a rh+   dieta pozwalająca przytyć   soki dieta   dieta dla niedoczynności tarczycy   dieta domowa   dieta na rzezbe odżywianie   jadłospis dieta montignac   dieta w przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt