Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie k ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zby ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pot ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglic ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym je ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zad ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany spo ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie miarę spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na rok


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Trzeba przyjąć że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny efekt mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii zwłaszcza późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość Aby osiągnąć tenże wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

pragnę przyznać, że ta metoda odchudzania przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest klawa naprawdę chce zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

moim zdaniem jest to odlotowa metoda dochudzania

Dieta jest bomba polecam :) jesli jesteś wytrwała

przechodziłem tą dietę jest bardzo dobra bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie spoko

jest ciężko ale straciłam juz 6kilo oby tak dalej, a dieta znakomita, polecam!!!

Całościowo sprawę sumując następną dieta z serii warto wypróbowaćTagi : refluks dwunastniczo-żołądkowy dieta , dieta w hashimoto , dieta łączenie produktów , najlepsza dieta forum , dieta kopenhadzka efekty , dieta osteoporoza , dieta smacznie dopasowana , dieta a hashimoto , dieta piłkarzy , holandia dieta , wegetariańska dieta odchudzająca , dieta przy trądziku , niewydolność trzustki dieta , dieta kawa , dieta a grupa krwi przepisy , dieta białkowa proporcje , dieta na zawołanie download , dieta kopenhaska przyprawy , ggtp dieta , dieta dukana a ćwiczenia , dieta na 1000 kcal , krzepliwość krwi a dieta , dieta przy treningu aerobowym ,


dieta jesienno zimowa   dieta south przepisy   dieta 7 dniowa   gry owocowa dieta   dieta a słodycze   dieta nerkowa dla psów   łupież dieta   dieta ostrowskiej   dieta białkowa francuska   dieta wegetariańska   dieta 500 kcal   dieta zawałowca   dorota wellman dieta dukana   drażliwe jelito dieta   dieta dla arh+   dieta joginów   dieta zgaga   niemowle 9 miesięcy dieta   dieta niemowlaka ze skazą białkową   dieta przy kamicy woreczka żółciowego   kreatyna a dieta   dieta na migrene   dieta lutza   dieta przy stwardnieniu rozsianym   dieta na trawienie   dieta z kliniki mayo   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt