Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrz ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik mamy zadanie szczeg ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki może by ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty w ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem ch ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania należy się poza ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powi ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na sucha mase


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik należy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

klawa, już kiedyś ją stosowałam i straciłam 7 kg przez tydzien

ciekawi mnie ile uda się schudnąć

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest godna uwagi naprawdę muszę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

byłam na tej diecie już raz i była wypas rezultaty widoczne

No, ja dziś trzeci dzień. Całkiem nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.

Co wy tam myślicie o takich dietach jest wypas, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to niezwykłe.

Gdzie tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Dość niezła dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.Tagi : karmienie piersią dieta kukurydza , dieta na mase ektomorfik , dieta zbożowa , dieta zróżnicowana , dieta na kamienie żółciowe , dieta przy trądziku , dieta zupa , dieta kasia cichopek , dieta dukana.pl , banany a dieta , dieta proteinowa dukan książka , wzw a dieta , kiszona kapusta dieta , super szybka dieta , dieta w sm , dieta życia , dieta ścisła , jaka dieta najlepsza , dieta protal potrawy , ankieta dieta , dieta dla starego psa , dieta przelicznik , dieta j.lo ,


dieta przy grzybicy pochwy   wizaz dieta proteinowa   przepisy 1 faza dieta south beach forum   dieta dudziak   dieta triglicerydy   dieta po 9 miesiącu   dieta ryżowa opinie   dieta białkowa opis   dieta przy niedoborze żelaza   pierogi dieta   naturhouse dieta   dieta przyszłych rodziców   dieta na żołądek   metypred a dieta   dieta sb   budyń dieta dukana   kiedy dieta jest kosztem   dieta przed i po   rady dieta   dieta stany zjednoczone   dieta dla faceta   aerobik i dieta   dieta glutenowa   dieta dukana brokuły   dieta na zupie   dieta dostawa do domu warszawa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt