Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na wyro ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydowa ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na ten ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wr ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki t ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulio ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłus ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjętych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na sterydachDieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość zrzucić zrealizować założony cel mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami oraz na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dziś jest trzeci dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam żadnych zmian

Zaczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia pare zbędnych kilogramów

Jedyna dieta którą musze wnieść do własnej kolekcji.

pragnę stwierdzić, że ta metoda odchudzania przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

próbowałam dawno temu he według mnie to jedyna taka dieta na świecie!!!

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to fantastyczna metoda odchudzania

metoda jest odlotowa, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

to rewelacyjna dieta polecam ją naprawdę jest świetna mój mąż zrobił sobie taką dietę.Tagi : dieta sb , niskotluszczowa dieta 700 kalorii , dieta ananas , dieta po wymiotach u dziecka , arh+ dieta , dieta wg grupy krwi o , dieta kirsha , dieta przy skazie moczanowej , dieta woreczek , dieta w trzustce , ekspresowa dieta oczyszczająca , dieta margaret , dieta po dializie , dieta 11 miesięcznego dziecka , dieta joanny krupy , dieta na przemianę materii opracowana przez rządowy szpital w kopenhadze , dieta żeby szybko schudnąć , dieta jabłkowo jogurtowa , dieta kopenhaska-przepis , dieta przewodniczącego rady gminy , stewia dieta , dieta przy wrzodziejącym jelicie , dieta wysokobiałkowa wikipedia ,


dieta efekt jojo   dieta na hormony   dieta kwota 2009   dieta z karczkiem   dieta proteinowa koktajl proteinowy   dieta duka   dieta kopenhaska a palenie   dieta po ciąży   dukan dieta proteinowa   dobra dieta na siłe   antybiotyki i dieta   dieta na ładną cerę   ajurweda dieta   grupa krwi dieta a   dieta po biegunce u dzieci   parowar a dieta   dieta ziemniaczana w chorobie nerek   modna dieta w tv   dieta na stres   dieta lemoniadowa forum   otyłość brzuszna dieta   dieta 3 etapowa   dieta nowojorska przepisy   zdrowa dieta dla dzieci   dieta przy wrażliwych jelitach   dieta za podróż   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt