Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób starty w ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogro ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki może ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywe ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele składników ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość przyjmowanych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na szybkie schudnięcie


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem również na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość Aby zrealizować tenże wynik musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity efekt musimy szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyleczenia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Trzeba przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się niepohamowanym napadom jedzenia i tycia. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to bomba metoda straty zbędnego tłuszczyku

Jestem roztrzęsiona i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

Moim zdaniem ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

jestem ciekawa jak mocno uda się schudnąć

naprawdę cudowna, dieta

metoda odchudzania jest skuteczna.

Dieta jest zdumiewająca... wymiata!!! stosowa?em niedawno

lubie takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxDTagi : dieta pełnowartościowa wikipedia , dieta doktora pape , dieta w wzw typu c , dieta po laparoskopii , dieta na anemie , dieta na sesje , jaka dieta przy kamicy żółciowej , podwyższona kreatynina dieta , dieta z ig , dieta przy nowotworze prostaty , olej rzepakowy dieta , anemia w ciąży dieta , najlepsza dieta białkowa , dieta z zelixa , wygodna dieta , dieta świętego daniela , dieta godzinna , dieta w przewlekłym zapaleniu trzustki , dieta 8 kg w miesiąc , dieta sandwich , dieta owsiankowa , dieta kasza manna , dieta dla 2 latka ,


dieta dr. pierre dukan   6 miesięczne dziecko dieta   szybka dieta tygodniowa   dieta na rzezbe odżywianie   kukurydza a dieta   dieta papryka   dieta katowice   dieta norweska opinie   dieta sterydy   dieta ketoza   13 dniowa dieta kopenhaska   dur brzuszny dieta   dieta skuteczna forum   dieta dla endomorfika   dieta przy 6 weidera   dieta proteinowa pieczywo   tania dieta tygodniowa   dieta w dni nietreningowe   dieta obiady   dieta norweska kafeteria   dr.budwig dieta   kiedy pełna dieta   dieta przelicznik   dieta mamy przy skazie białkowej dziecka   dieta po operacji żołądka   dieta dla faceta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt