Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o di ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cho ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny wynik musimy szczegółowo stosować ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bo ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. I ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jak ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania powinno się poz ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjętych kalorii powinna również być uzależniona od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta na zakwaszony organizm


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić zrealizować prezentowany cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy ochotę, jednak musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się wielkim atakom jedzenia i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to zjawiskowa metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest kapitalna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

ja zaczęłam od dziś. jest ekstra oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

naprawdę świetna, dieta

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to ekstra dieta

Jedyna dieta którą chcę wnieść do ulubionej kolekcji.

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

maniacy dieta jest rewelacyjna stosuje i nawet głodna nie jestem

dieta jest kapitalna, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.Tagi : dieta dr dukana portal i , dieta piwo , dieta redukcyjna jadłospis , dieta pełnowartościowa i niepełnowartościowa , 3 minutowa dieta , dieta delegacja zagraniczna , bardzo szybka i skuteczna dieta , osteoporoza a dieta , dieta dla ludzi z cholesterolem , zgaga leczenie dieta , dieta przy zapaleniu nerek , rozstępy dieta , dieta w uk , dieta zależna od grupy krwi , szybka i łatwa dieta , dieta 1 kg w tydzień , książka dieta proteinowa , dieta śródziemnomorska zalety , dieta dla młodych sportowców , proteiny dieta , dariusz krupa dieta , dieta węglowodany białka , dieta według grupy krwi b rh+ ,


dieta masowa   dieta zgodna z grupą krwi 0 rh+   dieta dietetyk   dieta kreatynowa   dieta oszczędzająca wątrobę   dieta kopenhaska-menu   dieta jadłospisy   dieta typu wątrobowego   dieta sopot   dieta dukana 1 faza przepisy   dieta zrównoważona jadłospis   dieta dla raka   dieta 13-tka   dieta andersena   dieta wysoko w blonnik   dieta dla matek karmiących   dieta pracownicza stawka   dieta zapierająca   dieta po wymiotach u dziecka   dieta lekkostrawna jajka   dieta dr beck. myślenie wyszczuplające   dieta płaskiego brzucha forum   dieta wegetariańska w ciąży   dieta prosta i skuteczna   jelitówka dieta   dieta w ciąży   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt