Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z og ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważn ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt mamy zadanie dokładn ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezent ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulio ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na li ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on roz ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie ksi ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta małgorzaty sochy


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość Aby osiągnąć tenże cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik musimy szczegółowo stosować jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego ozdrowienia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Trzeba zadecydować że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta znakomita polecam. Stosowałam ją i pomogła.

byłam na tej diecie już raz i była wypasik rezultaty widoczne

Dieta przypadła mi do gustu niebywale znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

to jest najlepsza dieta efekt utrzymał się mniej więcej dwa lata

dziś mija mi trzeci dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie widzę żadnych zmian

dziewczynki zrzuciałam 5kg po tygodniu super dieta. Polecam

Hej. Dzisiaj już 8 dzień jest kapitalna działa bez problemu

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie bardzo dobraTagi : khloe kardashian dieta , dieta szybka i skuteczna , kapusta kiszona dieta dukana , maraton dieta , dieta restrykcyjna , dieta dla karmiących piersią jadłospis , dieta proteinowa potrawy , dieta w dializie , dieta niełączenia kafeteria , dieta z węglowodanami , radioterapia dieta , dieta po antybiotykach , dieta na zdrowie , dieta jak zgrubnac , dieta kasi zielińskiej , dieta wegetariańska wikipedia , 4 dniowa dieta , psy dieta , dieta u cukrzyka , dieta na szczupłą talię , dieta niemowlęca , sen a dieta , ustawowa dieta ,


zielony groszek dieta   dieta anny muchy   dieta 5 kg w tydzień   dieta po bypassach   dieta zapierająca   dieta zgodna z grupą krwi rh+   dieta 650 kcal   dieta w sportach walki   dieta dla szynszyla   grypa jelitowa dieta   dieta matki karmiącej a kolka   dieta proteinowa 1 etap   indywidualny trening i dieta   motylkowa dieta   dieta proteinowa samopoczucie   dieta na paznokcie   dieta z jajek   dieta wodna   dieta daniela ewa dąbrowska   dieta w wielkim mieście   dieta 1200 kalorii opinie   dieta niskotłuszczowa forum   zielone warzywa dieta   dieta pku   rodzynki a dieta   dieta dukana wątróbka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt