Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z og ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważn ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt mamy zadanie dokładn ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezent ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulio ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na li ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on roz ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie ksi ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta małgorzaty sochyDieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość Aby osiągnąć założony wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Następna dieta którą chcę włączyć do własnej kolekcji.

naprawdę bomba, dieta

metoda jest zajebista, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

dziewczynki schudłam 4kg po tygodniu spoko dieta. Polecam

Co wy tam uważacie o tego typu dietach jest fantastyczna, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to niezwykłe.

doskonała dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta mi się spodobała bardzo dobra można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

kapitalna dieta, stosowalam kilka zawsze ze zdumiewaj?cym efektemTagi : pierre dukan dieta protal , dieta p miażdżycowa , dieta i trening , dieta suszone morele , dieta kopenhaska-menu , dieta mieszana , dieta bez jaj i mleka , dieta po ozt , ostre zapalenie woreczka żółciowego dieta , dieta na sześciopak , dieta onz , dieta kirscha , dieta szybko schudnąć , dieta proteinowa dr.dukana , hemoroidy dieta po operacji , dieta 1000 kalorii opinie , dieta dla psa z biegunką , prosta dieta na płaski brzuch , nieswoiste zapalenie jelit dieta , dieta do nauki , dieta ojca klimuszko , dieta proteinowa mleko , dieta wątrobowa owoce ,


zielony groszek dieta   dieta anny muchy   dieta 5 kg w tydzień   dieta po bypassach   dieta zapierająca   dieta zgodna z grupą krwi rh+   dieta 650 kcal   dieta w sportach walki   dieta dla szynszyla   grypa jelitowa dieta   dieta matki karmiącej a kolka   dieta proteinowa 1 etap   indywidualny trening i dieta   motylkowa dieta   dieta proteinowa samopoczucie   dieta na paznokcie   dieta z jajek   dieta wodna   dieta daniela ewa dąbrowska   dieta w wielkim mieście   dieta 1200 kalorii opinie   dieta niskotłuszczowa forum   zielone warzywa dieta   dieta pku   rodzynki a dieta   dieta dukana wątróbka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt