Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z w ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób odc ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, cz ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyżs ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy dok ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Di ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotny ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżyco ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na produkt ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta a padaczkaDieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość Aby zrealizować założony cel musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem oraz na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

jestem ciekawa jak dużo uda się schudnąć

w dechę

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest klawa chociaż trochę podjadałam :P

Dieta bardzo dobra polecam. Stosowałam ją i pomogła.

zdumiewająca dieta, stosowalam kilka zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

pragnę napisać, że ta dieta działa:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Nie jest łatwo ale straciłam juz 4kilo oby tak dalej, a dieta kapitalna, polecam!!!

Pozdrawiam, ja również wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.Tagi : omlet dieta dukana , dieta francuska jadlospis , omega 3 dieta , dieta białkowa zagrożenia , tania szybka dieta , dieta przy wzw b , dieta na plaski brzuch i uda , dieta na mase sniadanie , dieta aktorów , dieta białkowa 10 dni , przepisy dieta , dieta rapidshare , dieta a grupa krwi b , dieta norweska jadłospis , dieta obiady , dieta bogatoresztkowa dla dzieci , tombak dieta , dieta maratończyka , dieta po jelitówce , dieta zgodna z grupą krwi 0 przepisy , dieta o niskiej zawartości potasu , dieta by zajść w ciążę , dieta smacznie dopasowana ,


dieta trzy kolory   dieta młodej matki   dieta w hemoroidach   peb dieta   stewia dieta   dieta w 3 minuty dziennie   dieta sokowa tombaka   dieta bogata w żelazo w ciąży   dieta w delegacji krajowej 2009   dieta w refluksie przełyku   dieta 5 razy dziennie   pierre dukan dieta przepisy   diety gwiazd dieta   dieta w klimakterium   dieta po udarze niedokrwiennym   dieta dla łakomczucha   dieta przeciwgrzybicza przepisy   dieta wspomagająca serce   dieta proteinowa fora   zespół aspergera dieta   dieta niemowlaka 4 miesiące   dieta 2 dni   dieta do schudnięcia   dieta żmudy   dieta przy epilepsji   dieta w belgii   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt