Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z war ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy po ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sp ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik należy szczegółow ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trój ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu lic ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księży ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjętych kalorii powinna również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta niełączenia przepisy


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość utraty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się niepohamowanym napadom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

bardzo dobra dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

pragnę powiedzieć, że ta metoda straty wagi działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest zaje fajna chociaż trochę podjadałam :P

to jest najbardziej wypasiona dieta efekt utrzymał się mniej więcej dwa lata

ciekawi mnie jak mocno uda się schudnąć

To świetna metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

odlotowa dieta, stosowalam kilka zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

Kolejna dieta którą musze wnieść do mojej kolekcji.Tagi : dieta a biegunka , dieta 10 dniowa forum , dieta z jabłek , dieta do domu gdańsk , dieta proteinowa faza ii , refluks żołądkowo dieta , dieta po gastroskopii , dieta profesora tombaka , dieta kopenhaska opis , dieta winna , kolagen dieta , dr dąbrowska dieta oczyszczająca , dieta na zelixie , dieta proteinowa protal , gersona dieta , dieta dla strzelca , dieta dla 75 kg , dieta kopenhaska a papierosy , dieta z alkoholem , dieta kwas moczowy , dieta dr. dunkana , dieta lodowa , dieta cholesterolowa ,


sprawdzona dieta na mase   dieta na trawienie   dieta south beach forum   ajurweda dieta   dieta 2000 kalorii jadłospis   dieta przy białaczce   dieta dunkana opis   sprawdzona dieta   dieta na szybkie odchudzanie   dieta kopenhaska forum 2009   dieta dla zdrowej skory   dieta rak wątroby   zdrowa dieta dla 13 latki   odpowiednia dieta dla mnie   kreatyna a dieta   nie używaj słowa dieta   dieta dla pary   dieta zmęczenie   dieta dla grupy arh+   dieta w miażdżycy   dieta wrzody żołądka   dieta strukturalna bardadyn   jajka dieta   dieta wysoko w blonnik   miedź dieta   bóle żołądka dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt