Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na wy ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwa ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystk ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilośc ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać ja ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięk ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik należy dokładnie stosować jej pla ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dukana kafeteria


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić zrealizować tenże wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii zwłaszcza późnymi porami także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się wielkim atakom łakomstwa i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

świetna

fantastyczna metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

to zjawiskowa metoda odchudzania polecam ją naprawdę jest zajebista mój mąż zrobił sobie taką dietę.

jest kapitalna tylko, trzeba być wytrwałym ;p

Jestem wkurzona i załamana! Ta dieta nie działa!!!

Co wy tam wiecie o takich dietach jest fajna, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to niezwykłe.

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie rewelacyjna

zaczynam od wtorku, to już postanowione!!!!!!!Tagi : dieta dla zawałowców , dieta tajska , dieta oli kwaśniewskiej , dieta bogatobiałkowa jadłospis , dieta wapno , dieta przy uchyłkach jelita , dieta strukturalna forum , dieta lutza jadłospis , dieta dunkana zasady , dieta bogata w ryby , jaka dieta przy zgadze , dieta lighterlife , dieta wegetariańska zdrowie , dieta rak trzustki , dieta dr. gersona , dieta same jogurty , dieta białkowa co jeść , dieta dla refluksu , sernik dieta dukana , dieta dla pływaka , dieta kapha , krew dieta , dieta refluks żołądkowo przełykowy ,


najlepsza dieta na schudniecie   dieta ułożona przez dietetyka   dieta brigitte   dukan dieta   dieta proteinowa deser   dieta oponka   dieta 8 miesięcznego   kamienie woreczek żółciowy dieta   dieta 100 cal   dieta na płodność   dieta gotowanie na parze   dieta na kolacje   dieta dla nastoltki   dieta protal dr dukana   dieta jak ulozyc   szybka dieta kafeteria   fitella dieta   zwyrodnienie stawu kolanowego dieta   dieta wioślarza   dieta karczek   dieta niskowęglowodanowa lutza   dieta na kaszy gryczanej   dieta przy rzuceniu palenia   dieta wątrobowa lekkostrawna   komu należy się dieta   dieta na raka trzustki   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt