Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przest ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybieraj ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki t ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna tr ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną i ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjętych kalorii powinna by także zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla psa z biegunkąDieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co posiadamy chęć, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby osiągnąć założony wynik należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny efekt musimy szczegółowo stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta przypadła mi do gustu bardzo fajna można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

to zjawiskowa dieta polecam ją naprawdę jest spoko mój mąż zrobił sobie taką dietę.

ja zaczęłam od dziś. jest ekstra oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

w dechę dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

Rozpoczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramów

zaczynam od poniedziałku, to już postanowione!!!!!!!

bombowa dieta, stosowa?em wiele zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

moim zdaniem jest to fantastyczna dietaTagi : dieta dukana tzw proteinowa , dieta po sleeve , meridia i dieta , grapefruit dieta , grupa krwi dieta a , dieta dla arh+ , dieta grupy krwi opinie , dieta ring , dieta dla łuszczyka , brak plemników dieta , zdrowa dieta dla mężczyzn , laparoskopia dieta , anne hathaway dieta , dieta onz zasady , dieta jajeczna 5 dni , dieta samo mięso , dieta ashley olsen , dieta proteinowa w ciąży , dieta rak wątroby , dieta katarzyny figury , dieta doświadczalna , dieta z jodem , dieta podstawy ,


dieta kamienie w nerkach   dieta po zabiegu przepukliny   dieta 50 latka   anna mucha dieta   dieta 1000 kalorii jadłospis przepisy   dieta na krótkowzroczność   szybko działająca dieta   dieta 3 miesiące   dieta w wirusowym zapaleniu wątroby   dieta gisele   noworodek dieta   dieta dla tarczycy   dieta proteinowa maszkuleczka   dieta breussa   dieta na mase 95 kg   dieta orzechy włoskie   dieta grupa krwi a rh+   zdrowa dieta dla całej rodziny   dieta atkinsona   dieta bogata w krzem   dieta budwig   dieta dla świnki morskiej   dieta kopenhadzka dla wegetarian   dieta grupy 0   nadkwasota dieta   rak jajnika dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt