Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholestero ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity efekt mamy za ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy pow ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt w ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, mi ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięk ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposó ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki może ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrz ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla szesnastolatki


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć założony wynik należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego ozdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż efekty mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to jest najznakomitsza dieta efekt utrzymał się mniej więcej dwa lata

jest zajebista ale, trzeba być wytrwałym ;p

Nie jest łatwo ale zrzuciłam juz 4kilo oby tak dalej, a dieta super, polecam!!!

Ja w sumie nie chcę wiele zrzucić, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest fantastyczna, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

znakomita

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to cudowna metoda straty zbędnego tłuszczyku

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxDTagi : dieta białkowo proteinowa , dieta nie łączyć węglowodanów , dieta z tytułu podróży służbowej w 2009 , rak wątroby dieta , dieta małego dziecka przepisy , dieta oparta na grupie krwi , dieta garściowa , dieta dla tarczycowców , książka dieta punktowa , dieta wzmacniająca pamięć , dieta a mleko , dieta na zbicie masy , nadżerka dieta , dieta zeby przytyc , dieta redukująca , dieta a nowotwór , dieta ketonowa padaczka , dieta testosteron , dieta po wycięciu pęcherzyka żółciowego , dieta w reumatoidalnym zapaleniu stawów , dieta a depresja , dieta gacy , zdrowa dieta dla sportowca ,


dieta pelno i niepelnowartosciowa   dieta dla osób z niedoczynnością tarczycy   1200 dieta   dieta fińska   dieta protal utrwalanie   dieta dukana 2 faza   forum dieta 1000 kalorii   dieta katowice   dieta bogata w węglowodany i białko   dieta strukturalna zasady   dieta grupa krwi forum   dieta niskosodowa w ciąży   dieta oprah winfrey   dieta dukana zaparcia   dieta 30 dniowa   dieta makrobiotyczna jadłospis   dieta potencja   odpowiednia dieta dla 15 latki   dieta haya menu   dieta 2500 kalorii   dieta przy kamicy   dieta proteinowa zakwaszenie organizmu   dieta od dietetyka forum   dieta przy raku   dieta na beztluszczowa mase   dieta na dobre samopoczucie   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt