Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt należy szczegółowo ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybr ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania po ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta t ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dr budnik


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była wypasik rezultaty widoczne

Ja w sumie nie chcę wiele zrzucić, ale nieco by się przydało czy ta dieta działa.

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

godna uwagi dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

No, ja dziś szósty dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.

ja zaczęłam od dziś. jest zdumiewająca oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

stosowałam tą dietę jest zajebista bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

jest klawa lecz, trzeba być wytrwałym ;pTagi : dieta przy wirusowym zapaleniu wątroby typu c , dieta poprawiająca jakość spermy , dieta mięśnie , zbilansowana dieta masowa , dieta wysokobiałkowa dla dzieci , karmienie piersią dieta , dieta strukturalna 800 kcal , dieta lutza , dieta a reumatyzm , dieta na dziewczynkę , dieta werthmann , biegunka a dieta , dieta jabłkowo jogurtowa , dieta w zaparciach , dieta przy wrzodach na dwunastnicy , szybka dieta na mase , dieta wskaźniki , dieta marthy vineyard , parówki dieta proteinowa , dieta białkowa przykładowy jadłospis , dieta taekwondo , podwyższone próby wątrobowe dieta , dieta po kuracji antybiotykowej ,


dieta o niskim ig   dieta kwasniewskiego kapusta   grupa a dieta   dieta przy zapaleniu trzustki   gillian dieta   dieta 18 lat   dieta kisiel   mam grupa krwi arh+ a dieta   dieta po kamicy żółciowej   dieta św hildegardy   dieta turbo forum   dieta słownik   dieta a nowotwór   dieta pracownicza 2010   dieta dla mężczyzny   dieta niskotłuszczowa menu   dieta dobrych komórek tłuszczowych   dieta na dojazd   strażnicy wagi dieta   kristen stewart dieta   dieta immunologiczna   dieta karmiącej   skandynawska dieta   dieta wg. grupy krwi   dieta podczas karmienia   serek wiejski dieta dukana   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt