Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt należy szczegółowo ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybr ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania po ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta t ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dr budnikDieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość zrzucić zrealizować tenże cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się wielkim napadom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

doskonała

Całościowo sprawę podsumowując następną metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

Gdzie mam szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

Zaczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka kilo

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie rewelacyjna

Dieta jest odlotowa... po prostu rewelacja!!! stosowa?em niedawno

Dość bardzo bobra dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

to przecudowna dieta polecam ją naprawdę jest spoko mój mąż zrobił sobie taką dietę.Tagi : dieta w 10 miesiącu , 5 kg w tydzień dieta , dieta 3 kilo w tydzień , dieta z węglowodanami , dieta zakwaszająca mocz , dieta południowej plaży , dieta w trądziku pospolitym , dieta na święta , dieta dr haya forum , dieta z kapustą kiszoną , dieta łysienie , dieta dla właściciela , dieta proteinowa wątroba , dieta masowa 85 kg , dieta dukana efekty uboczne , dieta w nadczynności tarczycy , dieta na zawołanie forum , dieta 14 latka , dieta na mase dla mezczyzn , dieta dla fitnesek , zdrowa dieta przedszkolaka , dieta na kisielu , dieta proteinowa a miesiączka ,


dieta o niskim ig   dieta kwasniewskiego kapusta   grupa a dieta   dieta przy zapaleniu trzustki   gillian dieta   dieta 18 lat   dieta kisiel   mam grupa krwi arh+ a dieta   dieta po kamicy żółciowej   dieta św hildegardy   dieta turbo forum   dieta słownik   dieta a nowotwór   dieta pracownicza 2010   dieta dla mężczyzny   dieta niskotłuszczowa menu   dieta dobrych komórek tłuszczowych   dieta na dojazd   strażnicy wagi dieta   kristen stewart dieta   dieta immunologiczna   dieta karmiącej   skandynawska dieta   dieta wg. grupy krwi   dieta podczas karmienia   serek wiejski dieta dukana   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt