Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi nale ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ist ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny efekt mamy zadanie dokładnie st ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, w ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do pełn ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzegan ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z og ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania powinno si ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjmowanych kalorii należała by również być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla żołądkowcówDieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Musimy zadecydować że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić zrealizować tenże wynik należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie klawa

naprawdę godna uwagi, dieta

Zaczynam mam zamiar wytrwać do końca bo mam co zrzucenia pare zaległych kilo tłuszczyku

Jestem wkurzona i załamana! Ta dieta nie działa!!!

wykonałam tą dietę i pragnę przyznać że jak na tak surowe wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać zaskakujące rezultaty

No, ja dziś siódmy dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

moim zdaniem jest to spoko metoda dochudzania

maniacy dieta jest zajefajna stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : dieta sandwich , twarożek dieta , dieta przy wysokim cholesterolu , rzs dieta , dieta a mleko , dieta agatsona , głodówka dieta , dieta a ryż , dieta na wrzody dwunastnicy , dieta nerek , dieta stwardnienie rozsiane , trening na rzezbe i dieta , ornish dieta , jak zgrubnąć dieta , woreczek żółciowy dieta , kafeteria dieta kapuściana , dieta wzrok , dieta 2800 kalorii , dieta dla b rh+ , dieta 600 kalorii , dieta głodówka , dieta służbowa 2009 , dieta grupy krwi a1 ,


dieta southbeach forum   dieta hiperkaloryczna   kulturystyka dieta rzeźba   wino a dieta   jogurt dieta   dieta na niestrawność   dieta na refluks żołądkowy   dieta kopenhaska jak przyrządzić befsztyk   dieta ani mucha   dieta na dobrą przemianę materii   dieta w białaczce   nowojorska dieta gwiazd 14 dniowa   dieta wysokobiałkowa jadłospis   dieta protal a alkohol   zbilansowana dieta redukcyjna   rozdzielna dieta   dieta bez glutenu   dieta 1000 kcal forum   dieta 2800 kalorii   jaka dieta na wątrobę   dieta dunkana opis   kisielowa dieta   dieta specjalnie dla ciebie   gra owocowa dieta   dieta zellweger   dieta na przytycie zasady   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt