Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt musimy szczegółowo przestrze ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział jed ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Isto ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi powinno się po ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla wątrobyDieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednak musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami oraz na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest zdumiewająca naprawdę chce stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

zaczynam od czwartku, to już postanowione!!!!!!!

ciekawe jak mocno uda się schudnąć

przechodziłem tą dietę jest doskonała bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

dziewczynki zrzuciałam 6kg po tygodniu kapitalna dieta. Polecam

fajna pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Dieta przypadła mi do gustu bardzo znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

Dieta jest zajebista... po prostu rewelacja!!! stosowa?em niedawnoTagi : dieta eliminująca , gazeta forum dieta , dieta niskotłuszczowa jadłospis , dieta a mandarynki , sałatki dieta , dieta wymienniki , dieta idealna dla ciebie , dieta 4 miesięcznego niemowlęcia , dieta po odchudzaniu , anemia niedobór żelaza dieta , kamienie żółciowe dieta , dieta po laparoskopii ginekologicznej , dieta 1000 kalorii wizaz , najlepsza dieta na schudniecie , dieta smacznie dopasowana jadłospis , dieta przy udarze mózgu , dieta proteinowa pierre dukan przepisy , dieta dla wątroby , dieta poselska , dieta na poprawę przemiany materii , dieta strukturalna kafeteria , dieta low-fat , darmowa skuteczna dieta ,


dieta a karmienie piersią   dieta a tłuszczaki   dieta po usunięciu wyrostka   dieta przy dnie moczanowej   szybka dieta bez tabletek   sprawdzona i skuteczna dieta   nowa dieta rozdzielna   dieta w irlandii   dieta przy lamblii   dieta beztłuszczowa przepisy   prawidłowa dieta dziecka   dieta na wzmocnienie stawów   dieta bezmleczna dla dziecka   dieta znak zodiaku   dieta cukrzycowa   dieta aby zajsc w ciaze   dieta proteinowa kompendium   dieta bez nerki   dieta kulturystów   dieta gazy   alkohol a dieta   dieta 1000 kcal efekty   dieta na wynos   dieta eliminacyjna matki karmiącej   dieta nadciśnienie   south dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt