Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania powinno się poza owocami i ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzuca ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywnośc ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta met ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem choles ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z w ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę przyjętych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta godzinowa


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi możemy zrzucić zrealizować założony wynik należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego ozdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Musimy przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się ogromnym atakom jedzenia i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Moim zdaniem ta dieta jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

To kapitalna metoda odchudzania A mówią, że taka nie istnieje.

przechodziłem tą dietę jest znakomita bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

dziewczynki zrzuciałam 4kg po tygodniu klawa dieta. Polecam

spoko dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

dieta jest fantastyczna, można uzyskać niebywale ekstremalne efekty.

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 5 kg… jest zajebista :D wreszcie coś co działa

to przecudowna metoda odchudzania polecam ją naprawdę jest doskonała mój mąż zrobił sobie taką dietę.Tagi : dieta duncana zasady , dieta a szkolenie , dieta na mase dla 75 kg , dieta dla dziewczyn w wieku 13 lat , fergie dieta , dieta morz srodziemnomorskich , dieta w nowotworze jelita grubego , dieta treningowa na mase , dieta przy odchudzaniu , szybka i łatwa dieta , dieta życia chomikuj , dieta proteinowa faza , dieta plan wypłukiwania tłuszczu , dieta jesz ile chcesz , kafeteria dieta , dieta domowa , dieta grupa a , sporty walki dieta , dieta trening na sile , dieta dla wychudzonych , dieta dr.haya , kamień nerkowy dieta , dieta rozdzielna wady ,


dieta proteinowa a ćwiczenia   dieta w hipercholesterolemii   dieta metabolizm   dieta dla mało aktywnych   sztuki walki dieta   dieta średniowieczna   dieta fergie   dieta holenderska 13 dni   dieta indeksów glikemicznych   dieta abc ana boot camp   dieta kopenhaska befsztyk   dieta a nadciśnienie   dieta reumatyzm   dieta wino   dieta zupowa   dieta niskowęglowodanowa przykłady   płatki kukurydziane a dieta   dieta przy otyłości brzusznej   dieta kapuściana   dieta dunkana faza uderzeniowa   dieta protal dr dukan   dieta na refluks żołądkowo przełykowy   dieta 13 dniowa kopenhaska   refluks pokarmowy dieta   najlepsza dieta dla mężczyzny   dieta w łuszczycy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt